SAHNEDE ‘BİR BABA HAMLET…’

Editör 05 Eylül 2017 0
SAHNEDE ‘BİR BABA HAMLET…’

YENİ ÇIKANLAR – Oyuncu Şevket Çoruh’un geçtiğimiz yıl İstanbul’un kültür ve sanat hayatına kazandırdığı Baba Sahne yeni sezonu 6 Ekim Cuma günü, kendi prodüksiyonu olan “Bir Baba Hamlet” oyunuyla açıyor.

Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu’nun birlikte rol aldığı, yönetmenliğini Emrah Eren’in yaptığı “Bir Baba Hamlet”; 6, 7, 20 ve 21 Ekim 2017 tarihlerinde Baba Sahne’de seyirciyle buluşacak.

Oyun; Sebastian Seidel’in, komik olanın tadını çıkaran özgün metni, Yücel Erten’in çevirisi ve Baba Sahne’nin yorumuyla bu toprakların tiyatro geleneğine de göz kırpıyor.

BABA SAHNE

DİĞER OYUNLAR

Günay Karacaoğlu’na tek kişilik performansıyla 42. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü getiren “AşkÖlsün” ise; sevmek ve sevilmek üzerine kurgulanmış trajikomik bir hayat hikayesi. Murat İpek’in yazdığı, Barış Dinçel’in yönettiği kahkaha dolu tek kişilik “Aşk Ölsün”, 13, 14, 27 ve 28 Ekim 2017 tarihlerinde Baba Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak.

Sezon içinde sahneleyeceği yepyeni oyunlarının hazırlıklarını da sürdüren Baba Sahne ekim ayı boyunca ayrıca; tiyatroadam, B Planı, Yolcu Tiyatro, Altıdan Sonra Tiyatro gibi toplulukların oyunlarına, “Two Tenors” adlı müzikli gösteriye ve sürpriz konserlere ev sahipliği yapacak.