SAHNE ESERİ YAZMA YARIŞMASI BİRİNCİSİ ATA TUNCER

Editör 02 Ekim 2017 0
SAHNE ESERİ YAZMA YARIŞMASI BİRİNCİSİ ATA TUNCER

YENİ ÇIKANLAR – 2017 Nilüfer Belediyesi – Mitos Boyut Sahne Eseri Yazma Yarışması sonuçları açıklandı. Yarışmada sitemiz yazarlarından Ata Tuncer Kraliçe Gece adlı eseriyle birincilik ödülünü kazandı. Tuncer’i tebrik ediyoruz…

“Yeditepe Üniversitesi Oyunculuk Bölüm Başkanı Prof. Dr. A. Metin Balay, yazar, dramaturg, yönetmen Prof. Dr. Beliz Güçbilmez, Devlet Tiyatrosu Bursa Bölge Müdürü Ömer Naci Topçu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda oyuncu, yazar ve yönetmen olarak çalışan, Altıdan Sonra Tiyatro, Kumbaracı 50 sahnesinin kurucularından ve halen oyuncusu, yazarı, yönetmeni olan Yiğit Sertdemir ile Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu oyuncusu Pınar Hande Kaplan, Seçici Kurul’u oluşturdu.

Seçici Kurul’un değerlendirmesi sonucunda Ata Tuncer’in yazdığı “Kraliçe Gece” birinciliğe değer görüldü. Fatma Onat’ın yazdığı “İsli Yaprak Sarması” ikinci seçilirken, Fatih Köse’nin yazdığı “Savaşın Son Günü” isimli eser de üçüncü oldu.”

ATA TUNCER KİMDİR?

Ata Tuncer, 1988 yılında, İzmir’de doğdu. Lisans eğitimini Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamlayıp yönetmen yardımcılığı yaptı. Şiir, öykü ve inceleme yazıları çeşitli edebiyat dergileri ve fanzinlerde yayımlanıyor. 2017 yılında 10. AltKitap Öykü Yarışması’nda birinciliğe değer görüldü, “İlk Cinayeti Şiir İşledi” adında bir şiir kitabı var. Şimdi bir müzede çalışırken sinema ve edebiyat alanındaki çalışmalarını İstanbul’da sürdürmeye devam ediyor.