ROGER WATERS’IN SON ALBÜMÜ RAFLARDA

Editör 02 Haziran 2017 0
ROGER WATERS’IN SON ALBÜMÜ RAFLARDA

YENİ ÇIKANLAR – Müzik tarihinin en önemli gruplarından Pink Floyd’un arkasındaki yaratıcı güç olan efsanevi İngiliz sanatçı Roger Waters’ın, 25 yıllık uzun bir aradan sonra yepyeni solo rock albümü “Is This The Life We Really Want?” Sony Music etiketiyle yayınlandı.

1992’de yayınlanan önceki solo albümü “Amused To Death” ile 1. Körfez Savaşı döneminde televizyonun yükselen gücünü ele alarak popüler kültür üzerine öngörülü bir çalışma sergileyen Roger Waters, yeni albümü “Is This The Life We Really Want?” ile modern dünyanın belirsizliğini korkusuzca yorumluyor. Albüm bu yönüyle, “Animals” ve “The Wall” gibi klasikleşmiş Pink Floyd albümlerinin de bir nevi ardılı olma niteliği kazanıyor.

Prodüktörlüğünü Nigel Godrich’in (Radiohead, Paul McCartney, Beck, U2) üstlendiği “Is This The Life We Really Want?” albümünde Roger Waters’ın birbirinden etkileyici 12 yeni stüdyo performansı yer alıyor. Albümde, daha önce single olarak yayınlanan “Smell the Roses”, “Déjà Vu” ve “The Last Refugee”nin yanı sıra “When We Were Young”, “Broken Bones” ve “Wait for Her” şarkıları da dikkat çekiyor.

73 yaşındaki müzisyen albümün en sert ifadeler içeren ‘Picture That’ adlı parçasında ise Trump’ı kastederek “Beyni olmayan bir lider hayal edin” ifadelerini kullandı.

IS THIS THE LIFE WE REALLY WANT’TA YER ALAN ŞARKILARIN LİSTESİ

1. When We Were Young
2. Déjà Vu
3. The Last Refugee
4. Picture That
5. Broken Bones
6. Is This the Life We Really Want?
7. Bird In A Gale
8. The Most Beautiful Girl
9. Smell the Roses
10. Wait for Her
11. Oceans Apart
12. Part of Me Died