Reyhan Uludağ Çizgilerin Fısıltısı’yla Balat’ta

Editör 18 Nisan 2017 0
Reyhan Uludağ Çizgilerin Fısıltısı’yla Balat’ta

YENİ ÇIKANLAR – Paris’teki dünyaca ünlü Carousel du Louvre Salon le Notre’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Plastik Sanatlar Etkinliği’nden altın madalyayla dönen İKÜ’lü Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Reyhan Uludağ Eraslan, 9’uncu kişisel sergisini Balat’ta açıyor.

Fransa’nın başkenti Paris’teki dünyaca ünlü Carousel du Louvre Salon le Notre’da (Louvre Müzesi) her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Plastik Sanatlar Etkinliği’nden altın madalyayla dönen İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Sanat ve Tasarım Bölümü Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Reyhan Uludağ Eraslan, 9’uncu kişisel sergisini, 5 Mayıs’ta Balat’ta bulunan Vesaire Sanat Galerisi’nde açıyor.

20’ye yakın yağlı boya, suluboya, ve akrilik tablonun görücüye çıkacağı “Çizgilerin Fısıltısı” adlı sergi, 30 Mayıs’a kadar sanatseverlerin ziyaretine açık kalacak.

reyhan

Eserlerinde genellikle özgürlük kavramlarına geniş yer veren Yrd.Doç.Dr. Reyhan Uludağ Eraslan, kalabalık ve karmaşayı birleştirerek, her kalabalığın ve karmaşanın içinde bir bütünün varlığını, çizgilerle ortaya koyuyor. Küratörlüğünü İlayda Acun’un yaptığı; hareket, ritim ve devinim duygusunun yoğun bir şekilde kendini hissettirdiği serginin açılışı, 5 Mayıs Cuma günü saat 18:00’da Vesaire Sanat Galerisi’nde gerçekleşecek.