ÖZGÜR ARAS’TAN YENİ KİTAP KAPIDA AŞK VAR

Editör 07 Aralık 2016 0

YENİ ÇIKANLAR – İletişim danışmanı Özgür Aras’ın yeni kitabı ‘Kapıda Aşk Var’  Sayfa6 Yayınları’ndan çıktı. Kitabın tanıtımıda şöyle deniliyor:

Kapıda Aşk Var; aşkın insanı şaşırtan, sürprizlerle dolu halini bu defa birbirinden tamamen farklı, ayrı uçlarda yaşayan iki karakterin öyküsüyle hayatımıza konuk oluyor.

Aşk sen nelere kadirsin?

Mahçup, takıntılı, içe kapanık ama bir o kadar da sevgi dolu ve samimi bir kadın… Yaşamı oyun gibi algılayan, kendine güvenen, iddialı fakat aynı mutsuz çarkın içinde savrulmaktan yorulmuş bir adam… Aslında ikisi de mutluluğu aramaktan vazgeçtikleri anda buluyorlar birbirlerini… Karakterler, yaşamlarVbambaşka olsa da, aşk kapıyı çaldığında teslimiyetten başka yol olmadığını anlatıyor kitabında Özgür Aras… Peki aşkın gücü ihaneti, korkuları ve geçmişin kötü hatıralarını yenebilir mi?

“Evet sana çok kızdım, çok kırıldım bazen çok özledim. Ama biliyor musun, günler geçtikçe tüm bu karmaşık duygular yerini sadece minnete bıraktı. Çünkü sen beni karanlık bir dünyadan çekip çıkardın, dünyanın harika renklerle dolu muhteşem bir yer olduğuna, herşeyden önemlisi kendime inanmamı sağladın. Sadece bunun için bile sana çok şey borçluyum, sana hayatımı borçluyum…”

Aşkın varlığına olan inancını tazelemek isteyen ve mutlu sonları özleyenler için Kapıda Aşk Var, okurlarını buram buram romantizm kokan sürükleyici bir maceraya bekliyor…

**

Arka Kapak

“Evet sana çok kızdım, çok kırıldım, bazen de çok özledim seni. Ama biliyor musun, günler geçtikçe tüm bu karmaşık duygular yerini sadece minnete bıraktı. Çünkü sen beni karanlık bir dünyadan çekip çıkardın, dünyanın harika renklerle dolu muhteşem bir yer olduğuna inandırdın, her şeyden önemlisi kendime inanmamı sağladın. Sadece bunun için bile sana çok şey borçluyum, sana hayatımı borçluyum…”

Şu koca dünyada bazen kendini yapayalnız hisseder, sığınacak bir liman, sıcacık bir insan nefesi arayıp durursun… Sonra birden, tam da ümidi kesmişken, hayat yolunda tek başına kalmış ve beklemekten yorulmuşken, koca ömürden vazgeçmeye hazırken; işte tam da o sırada gerçekleşir mucize… Hiç ummadığın yerden gelir… Artık ümidi kestiğin anda, kimseye verecek hiçbir şeyinin kalmadığını düşünüp yıllardır biriktirdiğin hazinelerini kilit altına aldığın anda çıkagelir…

Bir gün kapın çalar ve sen heyecanla yerinden sıçrarsın. Gözyaşlarını, tüm kötü anılarını, birikmiş hayal kırıklıklarını ardında bırakır ve kapıya uzanırsın.