NETFLIX’TE 10 KÜLT FİLM!

Editör 11 Ocak 2017 0
NETFLIX’TE 10 KÜLT FİLM!

YENİ ÇIKANLAR – Ne kadar çok film izlerseniz izleyin, sinema tarihini etkileyen kült filmlerin en azından birkaçını izlemeden gerçek bir film uzmanı sayılmazsınız. Ancak o kadar klasik film var ki insan nereden başlayacağını şaşırabiliyor. İşinizi kolaylaştırmak için Netflix’te izleyebileceğiniz 10 kült filmi derledik.

Bir filmin hangi kriterlere göre kült sayıldığı konusu netlik kazanmasa da bu listedeki filmlerin çoğu kişinin en sevdiği filmler listesinde yer aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz:

  • Cinnet: Labirente benzeyen, korku dolu bir otel ve aklını yitiren bir baba. 237 numaralı odada aileyi korkunç anlar bekliyor.
  • Katil Doğanlar: Adam öldürmekten zevk alan katil bir çift ve onlara aşırı ilgi gösteren bir medya…
  • Otomatik Portakal: Devlet onun sadistçe tavırlarını iyileştirebileceğini sanıyor. Ama onun gibi bir sosyopatı bastırmak öyle kolay değil.
  • Sapık: Hırsızlık yapan emlak ofisi çalışanı, yeni bir hayata başlama umuduyla yürüttüğü bir miktar parayla ortadan kaybolur. Ve kendisini adı çıkmış Bates Motel’de buluverir. Tüm zamanların en iyi filmlerinden biri olarak gösterilen bu Hitchcock şaheseri, dört Oscar adaylığı almıştı.psycho-sapik
  • Sıkı Dostlar: Gangsterlere taparak yetişen bir adam mafya hayatına girer. Bu hayatın can alıcı kuralı: Asla arkadaşlarını ele verme!
  • Guguk Kuşu: Randle, akıl hastanesinden kaçış planı yapmaktadır. Özgürlükle arasındaki tek engel baş belası hemşire Mildred’dır.
  • Full Metal Jacket: Katı bir eğitim almış bir grup asker Vietnam’da, görünmeyen ve ölümcül bir düşmana karşı giderek çemberi daraltır. Bu acı drama filminde, deniz kuvvetlerindeki acemi askerler, temel eğitimin yorucu çilesine katlanır. Daha sonra da, askeri eylem süresinde amansız Vietkong’la yüzleşir. Stanley Kubrick imzalı bu sürükleyici savaş dramında Vincent D’Onofrio, gerçekten unutulmaz bir performans sergiliyor.full-metal-jacket
  • 2001 Uzay yolu Macerası: Uzayın derinliklerinde mahsur kalmak zordur. Yalnızca güçlüler hayatta kalır. Ve onların bilgisayarı bu işe hazır.
  • Bir Zamanlar Amerika: Masumane yaramazlıklardan, hırs ve ihanet dolu bir suç dünyasına sürüklenen iki çocukluk arkadaşının hikayesi.
  • E.T. The Extra Terrestrial: O bildiğiniz istilacı uzaylılardan değil. Hatta edinebileceğiniz en sevecen dost. Biraz farklı bir görünüşü olsa da…

PEKİ NETFLIX AYLIK ÜCRETİ NEDİR?

Netflix Türkiye, kullanıcılarına ayda 15.99 TL’den başlayan sabit fiyatlarla dünyaca ünlü Netflix Orijinal yapımlarının yanı sıra binlerce güncel dizi, film, belgesel, çocuk programı ve stand-up komedi şovlarına kolayca erişim imkanı sunuyor. Platformda ayrıca sinema tarihinin en başarılı kült filmlerini de bulmanız mümkün. Dilediğiniz her an, uygun olduğunuz her yerde internet bağlantılı cihazlar üzerinden bu filmleri izleyip “gerçek film uzmanlığına” bir adım daha yaklaşabilir, ya da çok eskiden izlediğiniz bu klasikleri yeniden izleyerek hafızalarınızda canlandırabilirsiniz.