TACİZ İDDİALARI BAŞKAN UNDERWOOD’U BİTİRDİ!

Editör 30 Ekim 2017 0
TACİZ İDDİALARI BAŞKAN UNDERWOOD’U BİTİRDİ!

YENİ ÇIKANLAR – Hollywood yıldızı Kevin Spacey’nin 30 yıl önce o dönemde 14 yaşında olan çocuk aktör Anthony Rapp’e cinsel istismarda bulunduğuna yönelik iddialar hakkında “özür” açıklaması yapmasının ardından Netflix cephesinden de birtakım açıklamalar geldi.

Netflix cephesinden yapılan ilk açıklamada, başrolünde Kevin Spacey’nin oynadığı ‘House of Cards’ dizisini 2018’de yayımlanacak altıncı sezonunun ardından sona ereceği açıklanmış ayrıca Kevin Spacey ile ilgili ‘taciz’ suçlamalarından ötürü ‘büyük rahatsızlık duyulduğu’ belirtilmişti. Bir sonraki açıklamada ise dizinin son sezon çekimlerini süresiz olarak durdukları ifade edildi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Bir sonraki duyuruya kadar olan bitenleri değerlendirmek, oyuncularımız ve yapım ekibimizin endişelerine kulak vermek için House of Cards dizisinin altıncı sezonunun çekimlerine ara verdik” denildi.

VE İPLER TAMAMEN KOPARILDI

BBC Türkçe’nin haberine göre Netflix’ten yapılan son açıklamadaysa, bu hafta içinde dondurulan House Of Cards dizisine, Kevin Spacey olmadan devam edilip edilemeyeceğine ilişkin yapımcılarla görüşüleceği belirtildiNetflix, Spacey’nin Amerikalı yazar Gore Vidal’ı oynadığı filmin de yayınlanmayacağını açıkladı.

DÖRT YIL ÖNCE BAŞLAMIŞTI

Kevin Spacey, Frank Underwood adlı Amerikalı siyasetçiyi canlandırdığı dizi 2013 yılında başlamıştı. Dizi şimdiye kadar 33 dalda Emmy ve 8 dalda Altın Küre ödüllerine aday gösterilmiş; Kevin Spacey ve Robin Wright dizideki performansları ile Altın Küre kazanmışlardı.

‘TACİZ GİRİŞİMİNDE BULUNDU’

Kevin Spacey, 30 yıl önce o dönemde 14 yaşında olan çocuk aktör Anthony Rapp’e cinsel istismarda bulunduğuna yönelik iddialar hakkında “özür” açıklaması yapmıştı. Rapp ise Spacey’nin kendisini bir partiye davet ettiğini ve sarhoş gibi göründüğü bir anda cinsel taciz girişiminde bulunduğunu söylemişti.

O dönem 26 yaşında olan Spacey ise “Dürüst olmam gerekirse olayı hatırlamıyorum. Aradan 30 yıl geçti. Ama söylediği gibi bir davranışta bulunduysam, sarhoşken yaptığım bu uygunsuz şey yüzünden ondan en içten şekilde özür dilerim” dedi.

Rapp, çok sayıda kadın aktrise cinsel saldırıda bulunduğu ortaya çıkan Hollywood Yapımcısı Harvey Weinstein skandalı sonrası, bu olayı paylaşma gereği duyduğunu söyledi.

BuzzFeedNews’e konuşan Rapp, Spacey’nin dairesinde düzenlendiğini belirttiği parti sırasında aktörün odasına geldiğini ve kendisini baştan çıkarmaya çalıştığını ifade etti. Rapp, “Benle cinsel bir münasebete girmeye çalıştığının farkındaydım” dedi.

Spacey, iddiaya dair açıklamasında “Rapp’in yıllardır taşımak zorunda kaldığı bu duygular için özür dilerim” ifadesini kullandı.

Spacey ayrıca açıklamalarında eşcinsel olduğunu da dile getirdi. Spacey, yaşamında kadın ve erkeklerle ilişkiler yaşadığını belirtti ve “Artık gey bir erkek olarak yaşamayı seçtim” ifadesini kullandı.