NAZDRAVE’NİN YENİ ALBÜMÜ ‘13’ YAYINDA

YENİ ÇIKANLAR – Davulcu ve müzisyen Ediz Hafızoğlu’nun son müzikal projesi Nazdrave’nin üçüncü albümü 13, Kabak & Lin etiketiyle tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda yayınlandı! Albümün tanıtımında şöyle denildi:

‘’13 rakamının gücünü ve değişimi temsil eden ve vokallerde Hafızoğlu’na Birsen Tezer, Ece Ünsal, Elif Çağlar Muslu, Jülide Özçelik ve Ülkü Aybala Sunat’ın eşlik ettiği 13’ün mastering’ini de Grammy ödüllü ses mühendisi Dave Darlington yaptı.

Yerli müzik sahnesinin en başarılı davulcu ve müzisyenlerinden Ediz Hafızoğlu’nun 4 yıl önce kurduğu Nazdrave grubuyla yaptığı üçüncü stüdyo albümü 13, Kabak & Lin etiketiyle bugün (13 Mart) yayınlandı! Vokallerde Birsen Tezer, Ece Ünsal, Elif Çağlar Muslu, Jülide Özçelik ve Ülkü Aybala Sunat’ın eşlik ettiği yeni Nazdrave albümü, 13 rakamının gücünü ve değişimi temsil ediyor ve dinleyenleri karanlıktan aydınlığa, iç karmaşasından düzene doğru akan hislerle dolu bir yolculuğa davet ediyor.

Ediz Hafızoğlu’nun, “İnsanların hayatlarında bir anda nelerin değişebileceğini, bu değişime açık olmaları gerektiğini vurgulamakla birlikte; hayatın aslında sadece şu andan ibaret olduğunu hatırlatan ve bizi bu anda tutmaya çalışan bir albüm” sözleriyle tanımladığı 13, 13 parçadan oluşuyor ve geçmişle şu anı birbirine bağlayan duyguları içinde barındırıyor.

Birsen Tezer’in seslendirdiği “Kül” adlı şarkıyla dijital platformlarda merak uyandıran albümün ilk video klibi de aynı adlı şarkıya çekildi. Yönetmenliğini Ceyda Çakaloğlu’nun yaptığı, görüntü yönetmenliğini Adem Metin’in üstlendiği klipte Yusuf Savaşçı rol aldı.

Usta isimler bu albümde buluştu!
Saksafonlarda Engin Recepoğulları ve Serhan Erkol; trompette Barış Doğukan Yazıcı; gitarlarda Cem Tuncer ve Cenk Erdoğan; tuşlu çalgılarda Ercüment Orkut ve Çağrı Sertel; basgitarda Orhan Deniz ve Caner Üstündağ; kontrbasta Volkan Hürsever; bağlamada Engin Arslan; klarnette Talat Karaoğlu ve akordeonda Tamer Karaoğlu’nun yer aldığı 13, Hayyam Stüdyoları’nda canlı olarak Sinan Sakızlı tarafından kaydedildi. Albümün mix’lerini Erim Arkman üstlenirken, mastering’ini de Grammy ödüllü ses mühendisi Dave Darlington yaptı.

Bulgarca ‘Şerefe’!
Ediz Hafızoğlu’nun 2014 yılında başlattığı müzikal projesi Nazdrave, Bulgarca ‘şerefe’ anlamına geliyor. Sanatçının Bulgaristan’ın Paisevo köyünde başlayan ve İstanbul’da devam eden kariyeri boyunca çok kültürlü müziğin izlerini taşıyan projesi, kişisel ve müzikal sınırlara bağlı kalmadan, beraber çalıştığı farklı türden müzisyenler için yazdığı parçalardan oluşuyor. Projeyle aynı adı taşıyan ilk albümü “Nazdrave”yi 2014 yılında Kabak & Lin etiketiyle sunan Hafızoğlu, iki yıl sonra İstanbul Caz Festivali’nde verdikleri konser kaydından oluşan “Nazdrave: Live at 22nd Istanbul Jazz Festival”i yayınladı. Sadece caz değil dünya müziği kategorisinde de değerlendirilen bu albümün konser kayıtlarından oluşan albümde kendisine Norveçli saksafoncu Harald Lassen de eşlik etti. Nazdrave’nin 3. albümü “13” ise, 13 Mart’ta Kabak & Lin etiketiyle müzik marketlerinde ve dijital platformlarda satışa sunuldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir