MICK JAGGER’DAN İKİ YENİ ŞARKI

Editör 29 Temmuz 2017 0
MICK JAGGER’DAN İKİ YENİ ŞARKI

YENİ ÇIKANLAR – Mick Jagger, bu hafta yayınladığı iki yeni şarkıyla dönüş yapıyor. ‘Gotta Get A Grip’ ve ‘England Lost’ ismindeki bu iki şarkı Mick Jagger tarafından “içinde yaşadığımız zamanın meydana getirdiği kafa karışıklığı ve hüsran”a tepkiler olarak yansımış.

Mick Jagger yeni şarkılarının “değişen politik durumun getirdiği bilinmezlik ve anksiyete”nin bir sonucu olarak ortaya çıktığını söylüyor. Bu iki şarkısında uzayıp giden gitar melodileri ve vurgulu davul ritmlerine günümüzde yaşanan olaylara Mick Jagger’ın iğneleyici yorumu da ekleniyor.

England Lost’ şarkısında gittiği bir futbol maçından yola çıkarak ülkesinin aynı dönemde yaşadığı yol ayrımlarıyla bir bağlantı kuran sanatçı ‘Gotta Get A Grip’ şarkısında ise savaş ve politik skandallar hakkındaki düşüncelerini meydan okurcasına dışa vuruyor.

Mick Jagger iki şarkılık bu yeni single’ı hakkında şunları söylüyor: “Bu iki şarkıyı Nisan’da yazdım ve doğrudan yayınlamak istedim. Tüm bir albümü hazırlamak şarkıları bitirdikten sonra bile tüm plak şirketi hazırlıklarıyla birlikte çok uzun zaman alıyor. Yeni akımlara göre hareket etmek her zaman yenileyici oluyor. Ayaküstü bir kayıt yapıp hemen yayınlayabildiğimiz zamanlara bir atıfta bulunmak istedim. Bu iki şarkıyı çıkarmak için önümüzdeki seneyi bekleseydim şarkılar anlamlarını tamamen yitirebilirlerdi.”