LARS VON TRIER’İN DÖNÜŞÜ

YENİ ÇIKANLAR – 71. Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye yarışı başladı. Yarışmacılar arasında ülkelerinde ev hapsinde tutulan iki yönetmenin filmi de var. Nuri Bilge Ceylan’ın Ahlat Ağacı ile yer aldığı Cannes’da bu yıl aynı zamanda Lars von Trier sürprizi de yaşanıyor…

19 Mayıs’ta kimin Altın Palmiye’yi alacağına karar verecekler arasında ünlü Avustralyalı oyuncu Cate Blanchett de bulunuyor. Blanchett’in başkanlığını yaptığı jüride Fransa‘dan Léa Seydoux, ABD‘den Kristen Stewart gibi oyuncular ile Rusya’dan Andrei Swjaginzew, Kanada’dan Denis Villeneuve gibi yönetmenler de yer alıyor.

Festivalin sürprizi ise Danimarkalı Lars von Trier’in katılımı oldu. Zira  Trier’in festivalde bir kez daha boy göstereceğine ihtimal verilmiyordu. Zira 2011’deki basın toplantısında Adolf Hitler’e sempati duyduğunu ima etmiş olması skandala yol açmış ve festival dışı bırakılmıştı.

Gelinen son durumdaysa Trier‘in yeni filmi “The House That Jack Built“in gösterimine izin çıktı. Filmin vizyon tarihi ise henüz açıklanmadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir