Kurt Seyit ve Şura dizisi oyuncu kadrosu konusu özeti kim kimdir

Editör 29 Aralık 2013 2
Kurt Seyit ve Şura dizisi oyuncu kadrosu konusu özeti kim kimdir

Nermin Bezmen’in romanından uyarlanan ve başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ ile Farah Zeynep Abdullah‘ın rol alacağı Kurt Seyid ve Şura dizisi Mart ayında Star TV ekranlarında başlayacak. Dizinin ilk tanıtım tesarı da yılbaşı akşamı saat 12’de yayınlandı.

‘Ay Yapım’ imzalı dizide Ushan Çakır ve Birkan Sokullu da rol alıyor. Çakır son olarak ’20 Dakika’ dizisinde alırken Sokullu da 5 bölümde yayından kaldırılan ‘Fatih’ dizisinde Şehzade Mustafa’yı canlandırmıştı.

Konusu:

Kurt Seyt ve Şura Nermin Bezmen’in romanından uyarlandı. Dizide Çarlık Rusyası’nın debdebeli yaşantısından Bolşevik ihtilali ile İstanbul’a sürüklenen hayatları anlatıyor. 1892’nin Yalta’sından St. Petersburg’un saltanat günlerine Karpatlar cephesinden ihtilalin cehennemine ve nihayet işgal altındaki İstanbul’a, 1920’lerin Pera’sına, macera dolu bir yolculuk yapacaksınız. Onlarla beraber politikaların, troykaların sihirli alemini, ihtilalin acımasızlığını, parçalanmış Osmanlı İmparatorluğunun son günlerini yaşayacaksınız.

Kurt Seyt: Mirza Eminof’un oğlu olarak servet ve ünvanla doğmuştu. Yakışıklıydı, hırslıydı, cesurdu. Çar Nikola’nın Muhafız Alayında genç bir Üsteğmen oluşu onu bolşeviklerin ölüm listesine dahil etmişti. Kaçarken getirdiği bir taka dolusu silahı Mustafa Kemal’in Kuva-yi Milliyesine teslim ettiğinde, karşılık istemeyecek kadar gururluydu.

Hayatına sıfırdan başlarken elinde kalan serveti sadece gururu ve aşkıydı. Shura: Tchaikovsky nağmelerinin romantizmi ile sarılmış karlı bir Moskova gecesinde, henüz onaltısındayken saf güzelliği, beklentisiz aşkı ile Seyit’in dünyasına girdi. Ailesinin ünvanı, serveti onun da ülkesinde kalmasına yardımcı olamadı. Sevdiği erkekle atıldığı bu macerada bir daha hiç göremeyecekleri vatanlarının, ailelerinin, artık yaşamayacakları geçmişlerinin hasretlerini birbirlerinin aşklarında dindirmeye çalıştılar. Büyük bir aşkın, harbin, ihtilalin, hasret ve hüzünlerin hikayesi ile okuyucuyu baştan sona kendine has bir tat, merak ve heyecanla sürükleyen, uzun süren araştırmaların gerçekçilikte aktarıldığı bir roman, ‘Kurt Seyt ve Shura.’

SOYLU AİLENİN GÜZEL KIZI FARAH ZEYNEP ABDULLAH
Farah Zeynep Abdullah’ın canlandıracağı Şura, zengin ve asil bir Rus ailesinin güzeller güzeli kızıdır. Şura, Petrograd’da ilk kez sosyeteye takdim edildiği baloda Kurt Seyit’le tanışır ve ona ilk anda aşık olur. Bu aşk her türlü engele, entrikaya rağmen güçlenerek büyürken, çeşitli zorluklarla da sınanır… Şura, Kurt Seyit’in elini tuttuğu ilk günden itibaren büyümeye başlar, küçük bir kızken şahane bir kadına dönüşür. Kurt Seyit’le yaşayacağı serüven, hayatının anlamını değiştirir. Bu fırtınalı aşk onu, heyecan dolu bir maceraya sürükleyecektir.

RUS ORDUSUNDA BİR TÜRK SUBAY KIVANÇ TATLITUĞ
Kıvanç Tatlıtuğ’un hayat vereceği Kurt Seyit Eminof, Kırımlı bir Türk ailenin oğludur. Babası gibi Rus İmparatorluğu ordusunda, muhafız alayında görev yapan onurlu, lider ruhlu, başarılı bir subaydır. Çocukluğundan beri asker olarak yetiştirilen Kurt Seyit, babası gibi askeri görevini tamamladıktan sonra aile topraklarında bir hayat kurmayı hayal etmektedir. Kendisi gibi asker olan yakın arkadaşlarına ölesiye sadık, adalet duygusu çok gelişmiş ayrıca sıcak, şefkatli ve çapkın bir erkek olan Kurt Seyit’in kaderi Şura’yla tanışması, ardından Rusya’daki devrimle tamamen değişir. Şura’yla olan ilişkisi onun içinde bulunduğu tehlikeyi daha da büyütür. Kurt Seyit’in aşkı, ailesi için mücadelesi onu çok çalkantılı bir serüvenle İstanbul’a doğru yola çıkaracaktır.

Kurt Seyit ve Şura dizisi oyuncu kadrosu kim kimdir :

Kıvanç Tatlıtuğ

Kurt Seyit Eminof

Kıvanç Tatlıtuğ

Farah Zeynep Abdullah

Şura(Alexandra) Verjenskaya

Farah Zeynep Abdullah

Birkan Sokullu

Petro Borinsky

Birkan Sokullu

Ushan Çakır

Celil

Ushan Çakır

Seda Güven

Valentina

Seda Güven

Elçin Sangu

Güzide

Elçin Sangu

Aslı Orcan

Barones Lola

Aslı Orcan

Doğu Alpan

Vlademir

Doğu Alpan

Berk Erçer

Mişa

Berk Erçer

Oral Özer

Mahmut

Oral Özer

Barış Alpaykut

Osman

Barış Alpaykut

Tuğçe Karabacak

Nina

Tuğçe Karabacak

Sümeyra Koç

Havva

Sümeyra Koç

Serdar Gökhan

Mirza Mehmet Eminof

Serdar Gökhan

Şefika Ümit Tolun

Zahide Eminof

Şefika Ümit Tolun