küçük İskender iki yeni kitabıyla Can Yayınları’nda

Editör 16 Kasım 2016 0
küçük İskender iki yeni kitabıyla Can Yayınları’nda

YENİ ÇIKANLAR – Edebiyatımızın pek çok alanında kalem oynatan üretken yazarı küçük İskender, iki yeni kitabıyla okuyucuyla buluşuyor.

“Her Şey” Ayrı Yazılır

“Birinci tekil şahısların dikkatine…

Aşk, İkinci Peron’dan hareket etmek üzeredir.”

“Her Şey” Ayrı Yazılır küçük İskender’den hareketli, cesur, demir leblebi denemeler. “Her Şey” Ayrı Yazılır’ın okuru şimdiden şanslı; son dönem şiirimizin en etkili isimlerinden birinin düşünce dünyasına girecekler, türler arası bir yazının, tümüyle özgür ve özgürlükçü, apaydınlık bir zihnin izini sürecekler. küçük İskender’in ülkede yaşanan ve aklı başında (ya da bulutlarda) herkesi yakından ilgilendiren sorunlara yaklaşımı, hayranlık uyandıracak kadar iç açıcı.iskender

Bir şairden “şairce” yazılmış günlükler: Waliz Bir

“Yalnızlık, sessizlikten değil boşluktan oluşuyor.”

Waliz Bir, küçük İskender’in Ekim 2015-Eylül 2016 arasında yazdığı günlük metinleri bir araya getiriyor. Günlük mü bu metinler? Bir şair tarafından, “şairce” yazılmış günlükler, evet. Ama aynı zamanda deneme parçaları, düşünce kırıntıları ve anılar… Doğal olarak yakın çevremizde yaşanan yakıcı olayların izleri sinmiş bu dize-günlüklere. Her satırı dürüstlükle, açıksözlülükle yoğrulmuş. Waliz Bir okuyucuya derin, güçlü, son derece yakın bir yol arkadaşı olacak.

iskender2