İLLEGAL SAVAŞTAN DEVRİMLERE…

Editör 06 Kasım 2017 0
İLLEGAL SAVAŞTAN DEVRİMLERE…

YENİ ÇIKANLAR – The Crown 2. Sezonu için geri sayım başladı. Yeni sezonda dünya büyük değişimler atlatırken, yıpranmış Britanya krallığı bir geleceğe sahip olabilmek için önce geçmişiyle yüzleşmelidir.

Netflix orijinal yapımı dizide II. Dünya Savaşı’nın yarattığı yıkımın ardından Kraliçe II. Elizabeth’in tahttaki ilk yıllarının perde arkası anlatılıyor. Yönetmenliğini Stephen Daldry’ın (Billy Elliot, The Hours) yaptığı dizinin senaryosu ödüllü sahne oyunu The Audience’ı da kaleme alan senarist Peter Morgan’a (The Queen, Frost/Nixon) ait. Dizinin yapımcılığını ise Andy Harries (The Queen) üstleniyor.

Kendi kumandasındaki ordunun Mısır’da illegal bir savaşa girmesi ile başlayıp, 3. Başbakan Harold Macmillan’ın büyük bir skandalla tahtan indirilmesiyle sonlanan dönemi konu alan ikinci sezon, 1960’lardaki devrimci döneminin kapılarını aralanıyor.

The Crown’da 20. yüzyılın ikinci yarısını şekillendiren önemli olayların ardındaki kişisel entrikalar, aşklar ve siyasi çekişmeler ortaya koyuluyor.

The Crown 2. Sezonu, 8 Aralık 2017’de gösterime girecek.