HÜMEYRA’NIN KADINLARI HOBİ SANAT’TA

YENİ ÇIKANLAR – Şarkıları, canlandırdığı rolleriyle bilinen Hümeyra, yıllardır üzerinde çalıştığı, özellikle 2011 yılından bu yana yaptığı, soyut figüratif stilinde tablolarıyla 27 Ocak tarihine kadar Hobi Sanat Galerisi’nde  “Hümeyra’nın Kadınları” sergisi  ile sanatseverlerle buluşuyor.

Ömür Bayramoğlu  omurbayramoglu@gmail.com

Hümeyra ilk sergisinde sevdiği ve samimiyetle çizdiği kadın portrelerine yer vermiş. Hareketli, renkli, kıpır kıpır, 2011-2017 yılları arasına yaptığı kadın portreleri sanatçının etkilendiği, tanıdığı, oynadığı karakterler.

Duvarlarında Abidin Dino, Bedri Rahmi Eyüboğlu olan bir evde büyüyen Hümeyra, lise yıllarında grafik dersleri alır. 70’li yıllarda hem kendisinin hem de dönemin popüler sanatçılarının plak kapaklarını tasarlar. Daha sonraki dönemlerde bir Selim İleri bir de  Özen Yula kitabının  kapaklarını çizer.  1999-2001 yılları arasında Berkeley’de çeşitli resim ve sanat atölyelerine katılır. 2001 yılında Türkiye’ye döndüğünde Yusuf  Taktak atölyesinde resim çalışmalarına başlar. 2011 yılında iki yıl boyunca Ersan Ataser’le atölye paylaşan Hümeyra, 2014-2015 yıllarında Orhan Taylan Atölyesinde çalışır ve resim çalışmalarına devam eder.

Bale eğitimiyle başlayan ve “Kördüğüm”, “Sessiz Gemi” gibi şarkıları, “Babam ve Oğlum”, “Avrupa Yakası” gibi TV ve sinema yapımlarında gösterdiği başrol performansıyla 1970’lerden bu yana kuşaklararası bir sanatçı olan Hümeyra, yıllardır üzerinde çalıştığı ve yarım asırlık tutku olarak değerlendirilen “Hümeyra’nın Kadınları” resim sergisinde soyut figüratif stilinde yaptığı kadın portrelerini sergiliyor.

70 yaşında hayranlarının karşısına farklı bir sanat dalı, değişik, bir sürü kadın portresi ile çıkan sanatçının,“ Hümeyra’nın Kadınları” resim sergisi 27 Ocak tarihine kadar  Hobi Sanat Galerisi’nde görülebilir.

Ömür Bayramoğlu hakkında

Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihi ve Arkeoloji Bölümünden 1997 yılında mezun olan Ömür Bayramoğlu on altı yıl boyunca yerli ve yabancı sanatçılardan oluşan yüze yakın resim ve heykel sergisinde görsel sanatlar yönetmeni olarak çalıştı. Üç yıldır görsel sanatlardan kopmadan edebiyatla de ilgilenip hikayeler ve romanlar üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

Ömür Bayramoğlu tarafında yazılan tüm yazılar →

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir