Homeland 4.sezon 1.bölüm

Editör 14 Aralık 2013 5
Homeland 4.sezon 1.bölüm

Showtime’ın bol ödüllü CIA draması Homeland 4.sezon kadrosu genişlemeye devam ediyor. Corey Stoll ve Laila Robins gibi oyuncuların yanı sıra Türk aktör Kerem Bursin’in de dizinin 4. sezonunda yer alacağı daha önce açıklanmıştı.

Homeland’in geçtiğimiz günlerde Ang Lee’nin 2012 yapımı bol Oscarlı filmi Pi’nin Yaşamı’nda rol alan Suraj Sharma’nın da katıldığı bildirildi. Dizinin 4. sezondan itibaren kadrosunda yer alacak olan Hint asıllı 21 yaşındaki aktör, Pakistanlı tıp öğrencisi Aayan Ibrahim karakterine hayat verecek. Dizide Aayan, yolculuğu boyunca Carrie’ye (Claire Danes) eşlik edecek.

Homeland 4.sezon 1.bölüm ne zaman başlayacak?

Homeland, 5 Ekim Pazar günü Showtime ekranlarında izleyicisiyle buluşacak.

4. sezon çekimleri Temmuz 2014’te Güney Afrika’da başlayacak Homeland’in İstanbul’a da uğrama ihtimali hayli yüksek görünüyor. Homeland’in büyük olasılıkla sonbaharda ekrana geleceğini söyleyebiliriz.

HOMELAND’A TÜRK OYUNCU

Üçüncü sezonun final bölümünde, ünlü oyuncu Claire Danes’in canlandırdığı CIA ajanı Carrie Mathison’a kurumun İstanbul ofisinin başına geçmesi teklif edilmiş, Mathison ise konuya sıcak baktığını söylemişti.

Dizi ekibi, Carrie Mathison’un İstanbul sahneleri için mekân arayışına başladı. İstanbul’da yapılacak çekimlerde rol alması için “Güneşi Beklerken” dizisinin başrol oyuncusu Kerem Bürsin’le de anlaşıldı. 2002 yılında Amerika’ya giden ve orada Oscar’lı yapımcı Roger Corman tarafından keşfedilip oyunculuk yapmaya başlayan Bürsin, iyi derecede İngilizce, orta derecede Fransızca biliyor.

İRAN’A YAKIN…

“Homeland”in yapımcısı Alex Gansa, geçtiğimiz aralık ayında Entertainment Weekly dergisine röportaj vermiş, “İstanbul’u seçmemizin nedeni, İran’a yakın olması. Javadi’yi oradan yönetmek çok daha kolay olur Carrie için. Ayrıca duyduğuma göre İstanbul çekim yapmak için çok güzel bir şehir” demişti.

Ancak Gansa, İstanbul çekimleri konusunda kararsızlık yaşadıklarını da belirtmişti: “Çekimler kesin İstanbul’da mı olacak, bilemiyorum. Bu çok değişkenli bir denklem. Ama bence sezonun bir kısmında yurtdışında çekim yapmak ilginç olur.”