Hobbit 3 ne zaman çıkacak? Hobbit 3 vizyon tarihi belli oldu mu?

Editör 14 Aralık 2013 44
Hobbit 3 ne zaman çıkacak? Hobbit 3 vizyon tarihi belli oldu mu?

Oscar ödüllü sinemacı Peter Jackson, J.R.R. Tolkien’ın zamana meydan okuyan popüler başyapıtı “The Hobbit”ten uyarladığı üçlemenin son filmi Hobbit: Beş Ordunun Savaşı tüm dünyada 17 Aralık 2014’te gösterime girecek. 

“Hobbit: Beş Ordunun Savaşı”nda Bilbo Baggins (Martin Freeman), Thorin Meşekalkan (Richard Armitage) ve Cüceler Bölüğü’nün maceraları destansı bir sona ulaşıyor. Erebor Cüceleri yurtlarının büyük zenginliğine yeniden kavuşmuşturlar, ancak şimdi dehşet verici Ejderha Smaug’u Göl Kasabası’nın savunmasız erkekleri, kadınları ve çocuklarının üzerine serbest bırakmış olmanın sonuçlarıyla yüzleşmek zorundadırlar.

Ejderha-hastalığına yakalanmış olan Dağın Altındaki Kral Thorin Meşekalkan efsanevi Arkentaşı’nı ararken dostluğu ve onuru feda etmiştir. Thorin’in mantıklı düşünmesine yardım edemeyen Bilbo, ileride daha büyük tehlikelerin yattığından habersiz, umutsuzca ve tehlikeli bir seçim yapmak zorunda kalır. Eski bir düşman Orta-Dünya’ya geri dönmüştür. Karanlık Lord Sauron Yalnız Dağ’a gizli bir saldırı için dört Ork bölüğü göndermiştir. Tırmanan çatışmalarının üzerine karanlık çökerken, Cüceler, Elfler ve İnsanların karar vermesi gerekir: Birleş ya da yok ol. Beş büyük ordu savaşa giderken, Bilbo hem kendi hayatı hem de arkadaşlarının hayatı için savaşmak zorunda kalır.

The Hobbit Üçlemesi Orta-Dünya’da “Yüzüklerin Efendisi/The Lord of the Rings”den 60 yıl önce geçen kesintisiz bir hikayeyi anlatıyor. Bilindiği gibi, Oscar ödüllü sinemacı Peter Jackson ve ekibinin beyaz perdeye taşıdığı “Yüzüklerin Efendisi” üçlemesi, Oscar ödüllü “Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü/The Lord of the Rings: The Return of the King”le sona ulaşmıştı.

Bu üçlemede olduğu gibi, “Hobbit: Beş Ordunun Savaşı”nda da Ian McKellen, Gri Gandalf; Martin Freeman ana karakter Bilbo Baggins; Richard Armitage da Thorin Meşekalkan rollerini üstleniyorlar. Filmin uluslararası oyuncu kadrosunun başını Evangeline Lilly, Luke Evans, Lee Pace, Benedict Cumberbatch, Billy Connolly, James Nesbitt, Ken Stott, Aidan Turner, Dean O’Gorman, Graham McTavish, Stephen Fry ve Ryan Gage çekiyor. Kadrodaki diğer  oyuncular ise  şöyle: Cate Blanchett, Ian Holm, Christopher Lee, Hugo Weaving, Orlando Bloom, Mikael Persbrandt, Sylvester McCoy, Peter Hambleton, John Callen, Mark Hadlow, Jed Brophy, William Kircher, Stephen Hunter, Adam Brown, John Bell, Manu Bennett ve John Tui.

“Hobbit: Beş Ordunun Savaşı”nın J.R.R. Tolkien’ın romanına dayanan senaryosu Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson ve Guillermo del Toro’nun imzasını taşıyor. Jackson, ayrıca, Carolynne Cunningham, Zane Weiner ve Fran Walsh’la birlikte filmin yapımcılığını da gerçekleştirdi. Alan Horn, Toby Emmerich, Ken Kamins ve Carolyn Blackwood’un yönetici yapımcı olduğu filmin ortak yapımcıları ise Philippa Boyens ve Eileen Moran.

Hobbit: Beş Ordunun Savaşı’nın kamera arkası yaratıcı ekibi; görüntü yönetiminde Andrew Lesnie, yapım tasarımında Dan Hennah, kurguda Jabez Olssen, kostüm tasarımında Richard Taylor, Bob Buck ve Ann Maskrey’den oluşuyor. Filmin müziği besteci Howard Shore’a ait. Richard Taylor filmde, ayrıca, zırhlar, silahlar, yaratıklar ve özel makyajların denetiminden sorumlu. Bunların gerçekleştirilmesi görevi ise, bir kez daha, ödüllü Weta Workshop’a ait. Oscar ödüllü görsel efektler stüdyosu Weta Digital, kıdemli görsel efektler amiri Joe Letteri’nin gözetiminde filmin görsel efektlerinden sorumlu. “Hobbit: Beş Ordunun Savaşı”nın saç ve makyaj tasarımını Peter Swords King gerçekleştirdi. Filmin konsept tasarımcıları John Howe ve Alan Lee; görsel efektler amiri Eric Saindon; ve animasyon amiri de David Clayton.

Jackson’ın yönettiği “Hobbit: Beş Ordunun Savaşı” saniyede 48 kare ve 3 boyutlu olarak çekildi. Seçili sinemalarda Yüksek Kare Hızı 3B (HFR 3D) olarak, diğerlerinde ise 2 ve 3 boyutlu ya da IMAX® formatında gösterilecek. Çekimler Jackson’ın Miramar-Wellington’daki kendi tesisinde ve Yeni Zelanda’nın çeşitli gerçek mekanlarında yapıldı. Post prodüksiyon ise Wellington’daki Park Road Post Production’da gerçekleştirildi.

The Hobbit 3 : The Battle of Five Armies filmi, Warner Bros. dağıtımıyla ülkemizde 17 Aralık 2014’te vizyona girecek.

EN SON ÇIKAN OYUNLAR 2015 – YENİ OYUNLAR LİSTESİ 2015

Öte yandan The Hobbit’in uzatılacak olmasına o kadar sevinmeyenler de var. Yüzüklerin Efendisi hayranları var olan hikayenin uzatılarak bekleneni verememesinden endişeli. Ama serinin ikincisini izleyenler bu endişenin aslında çok da gereksiz olduğunu filmin hemen sonrasında itiraf ettiler. Kısacası şimdi 3. halka merakla beklenmeye başlandı. Biz buradan Hobbit 3 ile igili her gelişmeyi paylaşmaya devam edeceğiz. Aşağıda ise Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları yorum ve fragmanlarını bulabilirsiniz.

hobbit 3

The Hobbit: The Battle of the Five Armies filminden yeni kare…

hobbit

Oyuncu kadrosunda, Ian McKellen, Martin Freeman, Richard Armitage ile Benedict Cumberbatch gibi isimlerin yer aldığı “Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları”nın çekimleri, yönetmenin Wellington’daki kendi topraklarında ve Yeni Zelanda’nın çeşitli yerlerinde gerçekleştirildi. Misty dağlarından başarıyla geçen Thorin ve beraberindekilerin Mirkwood ormanındaki zorlu maceralarına odaklanan filmin konusu şöyle: ”Yanlarında Büyücü Gandalf olmadan ormanı geçmek zorunda olan Hobbitler, insanların yaşadığı bölgeye ulaştığında Bilbo Baggins’in cücelerle olan anlaşması da son bulacak. Grup, doğuya doğru ilerlemeye devam ederken göl kasabasına, oradan da Yalnız Dağ’a gider. Burada, tüm yaratıklar içinde en korkutucu olan ve gruptakilerin cesaretinin boyutunu sınayacak bir yaratıkla, Ejderha Smaug’la yüzleşecekler.”

‘The Hobbit: The Desolation of Smaug’un (Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları) gösterime girmesi beklediğimden çok daha fazla heyecan yarattı. Hafızamı tazelemek için ‘The Hobbit: An Unexpected Journey’ (Hobbit: Beklenmedik Yolculuk) filmini izleyip ikincisine gittim. Ama koltuklara oturup gösterimi beklerken, herkes ilk filmi hatırlayamadığını söylüyordu. Film başladıktan sonra bunun bir önemi kalmadı, aksiyonun göbeğine düştük ve bir de baktık film bitivermiş. Ama ne macera!
Prömiyer Hollywood Bulvarı’ndaki Grauman Çin Tiyatrosu’ndaydı. O kadar çok davetli vardı ki, bizim gruba, ana salonun üzerindeki mültipleks salonlarda, bizim taktığımız müşfik isimle, ‘Çincik’te yer ayırmışlardı. Mükemmel görüntü kalitesiyle çok mahrem, kişiye özel bir gösterim tecrübe etmiş gibi olduk. Tarihi tiyatronun girişine kurulan kırmızı halı alışılagelenden çok daha özenliydi. Mağaralar, heykeller, duman makineleri, hepsi kırmızı halıdan ziyade film seti gibi bir ortam yarattı.
Filmi beklerken, yönetmen Peter Jackson sahneye çıkıp “Dünya prömiyerine hoş geldiniz” dedi, hepimize orada olduğumuz için teşekkür etti. Kanal kanal dolaşıp tanıtım yapmaya ilki kadar çok zaman harcaması gerekmediğinden, ikinci bölümü çekmenin keyfini çıkardığını anlattı.
Hikâye elbette J.R.R. Tolkien’in klasik fantezi masalı ‘The Hobbit’i temel alıyor. Yine Jackson’ın beyazperdeye taşıdığı, hem ödülleri hem de gişede 3 milyar doları toplayan epik üçleme ‘The Lord of the Rings’ (Yüzüklerin Efendisi) de bu ilk kitaptan yola çıkmıştı. ‘The Hobbit’ dizisinin ilk filmi 1 milyar daha kazandırmıştı. Gösterimden sonra heyecan dinmiş gözüküyordu ama alevlenmesi uzun sürmedi. Açılışta çığlık atan muazzam bir kalabalık vardı. İkinci film ilkinden daha büyüleyici olduğundan bunun Jackson için bir başka rekor olacağını tahmin ediyorum.
Hollywood&Highland Balo Salonu’nun yukarısında gösterişli bir gösterim sonrası partisi planlanmıştı ama kırmızı halıdaki medya çılgınlığı ana salondaki gösterimi geciktirince, bizi sokağın karşısındaki The Roosevelt Hotel’de daha küçük, sıcak bir ortamda yemeğe götürdüler. Büyük otelin geleneği olduğu üzere baştan sona mükemmel, lezzetli bir yemekti.
Bir saat sonra resmi resepsiyon için H&H balo salonuna götürüldük. Yine Mirkwood’un peşimizi bırakmayan atmosferi girişi süslüyor ve iç dekorasyona hükmediyordu. Filmin yıldızlarının çoğu oradaydı. Aralarında ‘The Lord of the Rings’den (Yüzüklerin Efendisi) yadigâr Orlando Bloom, daha önce Lost’ta rol almış Evangeline Lilly ve korkunç ejderha Smaug’u seslendiren Benedict Cumberbatch da vardı. Filmin tema şarkısını yazan pop yıldızı Ed Sheeran sahne aldıktan sonra müzik işlerini DJ’e devretti.
Tümüyle Wolfgang Puck yapımı iştah açıcı yemekler, şaraplar, şampanyalar ve dekadant tatlıların tepeleme yığılmasının yanı sıra dolaştırılan yengeç kıskacı, tost üzeri havyar ve soufflé parfait mest ediciydi.
Şahane bir filmi görücüye çıkarmak için enerjik bir akşamdı ve yedi saatlik film izlemece, âlem yapmacadan sonra eve yollanma vakti geldi…KEITH KURMAN-Radikal 

Smaug’un Çorak Toprakları, ilk filmle karşılaştırıldığında masalsı atmosferinden sıyrılıp daha ağır, aksiyon dozu daha yüksek ve seyircisini tatmin etme konusunda daha iddialı bir yapım diyebiliriz. Hobbit üçlemesinin ikinci filmi kısacası birinciyi aratmadığı gibi Hobbit 3 nasıl bir film olacak, sorusunu akıllara getiriyor, merak uyandırıyor.

44 Comments »

 1. ege koç 15 Aralık 2013 at 12:35 - Reply

  hobbit 2 harikaydı. hobbit 3 nasıl olacak acaba

 2. ege koç 15 Aralık 2013 at 12:36 - Reply

  hobbit 3 hangi tarihte vizyonda olacak yaaaa… keşke hobbit dizi olarak çekilse ne güzel olurdu

 3. Anonim 15 Aralık 2013 at 14:16 - Reply

  J. R. R. Tolkien’in ünlü romanı ‘Hobbit’ yönetmen Peter Jackson tarafından sinemaya üçleme olarak uyarlandı. Jackson, Facebook sayfasında, iki film olması düşünülen ‘The Hobbit’ serisini üçleme olarak çekeceğini açıklamıştı. Ünlü yönetmen Facebook’tan, ‘Daha fazla yaygara kopmadan yapımcılar, oyuncular ve filmde çalışanlar adına duyurmak isterim ki, ‘The Hobbit’ üçleme olacak’ dedi. Üçüncü filmin 2014 yazında çıkması bekleniyor.

 4. Anonim 22 Aralık 2013 at 12:32 - Reply

  hobbit 2 harika bir filmdi. umarım hobbit 3 de iyi bir film olur zaten aynı elden çıkacağı için başka türlüsü olmaz

 5. Anonim 22 Aralık 2013 at 12:33 - Reply

  hobbit 3 ilk nerede gösterilir

 6. zeki 22 Aralık 2013 at 12:33 - Reply

  tabiki abd dede

 7. vural 22 Aralık 2013 at 12:33 - Reply

  hobbit 3 kitaptaki gibimi olacak

 8. ömer 27 Aralık 2013 at 02:04 - Reply

  Film 2014 aralık ayında vizyona giriyor arkadaşlar ,ayrıca 3 te sizleri bir sürpriz beklemekte çekimleri yine her zaman oldugu gibi yeni zelanda da da. Ama film gösterime girmeden önce oyuncuları Türkiye galasına gelicek sanırım kasım 22 sinde istanbul MARDAN palace otelde olucak çekimlerine bizzat katılmıştım 2 nin üçüncüsünede gidicem bu sene …

 9. Mehmet Ali 04 Ocak 2014 at 17:16 - Reply

  Ömer Hobbit 3 Biraz Daha Erken Çıkamazmı ya Aralığa Daha Çooook Vaar :(

 10. Anonim 08 Ocak 2014 at 16:17 - Reply

  Hobbit: Gittim ve Döndüm 2014 yılında vizyona çıkması bekleniyor. Serinin üçüncü halkası bence tam bir heyecan fırtınası olacak. sinemalar yine coşacak. bu film gerçekten beyazperde harikası bir yapım. bu arada yeni zelanda ya gitmek de artık fars oldu:)

 11. ibrahimkanlıbıcak 16 Ocak 2014 at 22:12 - Reply

  hobit 3 nasıl olacak ben oluyum ibrahimin 1 ve 2 yi ççok izledim bunu yapanların eşlerinne salık gerçekten çok güzel inşallah 2. sinin sonundaki ejderha ölür

 12. ibrahimkanlıbıcak 16 Ocak 2014 at 22:13 - Reply

  hobit 3 nasıl olacak ben oluyum ibrahimin 1 ve 2 yi ççok izledim bunu yapanların elerinne salık gerçekten çok güzel inşallah 2.sinin sonundaki ejderha ölür ve o eli kesikk canavar ve kötülük ruhu yokolup gider burdada biter

 13. ibrahim 22 Ocak 2014 at 12:00 - Reply

  hobbit 2 de sonunda ejderha ölmüyor 3 de belki ölür çok merak ediyom 3’ü

 14. sevgi 23 Ocak 2014 at 17:24 - Reply

  hobbit 2 muhteşemdi 3. nasıl olacak meraktan olecem 3.nun cabuk gelmesi lazm cok merak ediyorum bu film dünyadaki en güzel film bana göre oyuncularından legolas olmasaydı izlemezdim çünkü en cokta o guzelleştiriyor

 15. güzel 02 Şubat 2014 at 22:35 - Reply

  hobbit 3 17 aralık 2014’te çıkacak ama 1 ve 2 çok güzel

 16. ismet 21 Şubat 2014 at 18:10 - Reply

  lan kitabını okumadıysanız thorin fili kili ölüyor smaugda ölüyo arkentaşı thorinin göğsüne yerleştiriliyo dağ altı kralıda bard oluyor

 17. muhammet 01 Mart 2014 at 19:32 - Reply

  dağ altı kralı bard değil dain oluyor thorin in kuzeni

 18. nedim 13 Mart 2014 at 00:20 - Reply

  çok güzel film 3. seriyi bekliyoruz

 19. Anonim 14 Mart 2014 at 14:52 - Reply

  3 biliyorum nasıl olucak aragorn geick gimli gelcek koylu adamda ejdehayı öldürcek

 20. sedna 15 Mart 2014 at 05:38 - Reply

  Önce önyargım vardı yüzükler efendisinin aklımdaki büyüsünü bozmak istemedim ama kendimi tutamadım izledim iyiki izlemişim muhteşem muhteşem muhteşem…

 21. Dwight King 27 Mart 2014 at 14:14 - Reply

  bu filmi merakla bekliyorum ve hobbitin 3 üncü filmi çok güzel olacak kitabını okudum çok büyük savaş var mükemmel olacak ayrıca yeni zelandada hobbit köyü çok güzel orada yaşamak ne güzel olurdu :)

 22. berkay 30 Mart 2014 at 16:41 - Reply

  3. filmde galiba büyük bir ork ordusu erebor a doğru yürüycek gibi büyük bir savaş olacak yüzüklerin efendisi gibi olur inşallah bekliyoruz kitabını da okuyun

 23. hüsnü 02 Nisan 2014 at 12:50 - Reply

  hobbit 3 erken cıksa daha iii olcak cok merak ediyorum

 24. hüsnü 02 Nisan 2014 at 12:51 - Reply

  ADMİN BİZİ SÜREKLİ BİLGİLENDİR

 25. Kaan_Kazanır 15 Nisan 2014 at 10:16 - Reply

  Hobbit 2 çok güzeldi ama sonunu vermemiş yani sonunda ejderha ne yapıyordu onu vermemiş

 26. melis 25 Nisan 2014 at 20:29 - Reply

  yok böyle bir film bayıldım hobit 3 hemen çıksınnnnnnnnnn

 27. Yusuf 08 Haziran 2014 at 19:07 - Reply

  The Hobbit filmini izleyince yüzüklerin efendisini yeniden izleyesim geldi 😀

 28. Anonim 13 Haziran 2014 at 21:58 - Reply

  Süper hobbit 3

 29. cem 17 Haziran 2014 at 00:28 - Reply

  bence hobbit serisi daha iyi yapılabilirdi. kitapla alakası olmayan şeyler var. ama yinede izlerken keyif aldım. gollum kısımları neredeyse tamamen aynı kitabıyla. kitaba daha uygun bir seri yapsalardı daha iyi olurdu

 30. yusuf 23 Haziran 2014 at 18:06 - Reply

  beyler kitaptaki gibide olmayabilir mutlaka mutl usonla bitecek

 31. Anonim 27 Haziran 2014 at 18:25 - Reply

  harika bir seri

 32. fatih 03 Temmuz 2014 at 16:56 - Reply

  Abi afiş veya ilk fragmanı ne zamn cıkar ölecem yahu meraktan

  • Editör 03 Temmuz 2014 at 17:45 - Reply

   çıktığı an sitemizde :) takipteyiz

 33. fatih 06 Temmuz 2014 at 15:41 - Reply

  abi tahminen ne zmn çıkar

 34. fatih 07 Temmuz 2014 at 15:51 - Reply

  Ne 2 yili abi 20 temmuz olsa gerek yabancı bi yerde görmüştüm ay demek istedin heralde

  • Editör 07 Temmuz 2014 at 16:32 - Reply

   Evet, hobbit 3 17 Aralık 2014 tarihinde vizyona giriyor

 35. Cem 21 Temmuz 2014 at 21:25 - Reply

  Eğer 3.bölümü çıkmadan ölürsem hepinizin boynu devrilir inş. diyorum.

 36. seval 23 Temmuz 2014 at 13:31 - Reply

  hobbit 3 mü geliyor şahane inşallah güzel olur ama bence yüzüklerin efendisi daha güzel sıkılmıyor insan

 37. hobbit 26 Temmuz 2014 at 01:25 - Reply

  the hobbit 3 the battle of the five armies trailer watch

 38. hobbit 07 Ağustos 2014 at 00:12 - Reply

  Gala olacak mı Türkiye de kesin?

 39. burak 26 Ağustos 2014 at 16:18 - Reply

  la hepınız susun bakıyım ben hobbitin hayranıyım ve hepınızden cok sevıyorum bu konuda benı asla gecemezsınız la oyunlarının hepsını bıtırdım fılmlerını hoobbit 1 ı 117 defa ızledım ve ezberledım denebılır sımdı ben hepınızden merakla oha cus 17 aralık ayını beklıycem la 4 ay var nsl duracam yerımde ben mk

 40. kubilay 21 Eylül 2014 at 20:19 - Reply

  gandalf öldü bunlar 3 ü nasıl çekiyolar?

  • mehmet 26 Ekim 2014 at 03:36 - Reply

   gandalf ölseydi eger yuzuklerin efendisinde olmazdı değilmi biraz mantıklı dusunursek herşeyin cevabını buluruz…

 41. Anonim 09 Aralık 2014 at 19:41 - Reply

  çıkar çıkmaz izleyeceğim, izlemezsem öleceğim tek film

Leave A Response »


+ 4 = 9