Hobbit 3 ne zaman çıkacak? Hobbit 3 vizyon tarihi belli oldu mu?

Editör 14 Aralık 2013 25
Hobbit 3 ne zaman çıkacak? Hobbit 3 vizyon tarihi belli oldu mu?

Hobbit üçlemesinin ilki “Hobbit: Beklenmedik Yolculuk”un devam filmi olan “Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları” fantastik macera sevenleri sinema salonlarına çekmeyi başaran bir yapım oldu. Yönetmenliğini Peter Jackson ’ın yaptığı filmin uyarlama senaryosunu, Jackson’ın yanı sıra Fran Walsh, Philippa Boyens ve Guillermo del Toro’dan oluşan ekip yazdı. Film daha gösterimdeyken filmin takipçileri Hobbit 3 ne zaman çıkacak, Hobbit 3 ne zaman vizyona girecek sorularını sormayı başladı bile.

Peter Jackson, The Hobbit’in de Yüzüklerin Efendisi gibi bir üçleme olacağının müjdesini vermiş hatta vizyon tarihlerini bile önceden açıklamıştı. Öncd iki film olarak gelmesi planlanan The Hobbit’in hikayesinin Yüzüklerin Efendisi öncesindeki zengin öykülerden faydalanarak uzatılacağına karar verilmişti. The Hobbit üçlemesinin ikinci halkası 2013 sonlarında izleyicyle buluşurken, Hobbit 3 ‘ün de 2014 yılının sonlarında seyirci ile buluşacağı belirtiliyor.

Öte yandan The Hobbit’in uzatılacak olmasına o kadar sevinmeyenler de var. Yüzüklerin Efendisi hayranları var olan hikayenin uzatılarak bekleneni verememesinden endişeli. Ama serinin ikincisini izleyenler bu endişenin aslında çok da gereksiz olduğunu filmin hemen sonrasında itiraf ettiler. Kısacası şimdi 3. halka merakla beklenmeye başlandı. Biz buradan Hobbit 3 ile igili her gelişmeyi paylaşmaya devam edeceğiz. Aşağıda ise Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları yorum ve fragmanlarını bulabilirsiniz.

HOBBİT 3 SİZCE NASIL OLACAK? SERİNİN İLK İKİ BÖLÜMÜNÜ BAŞARILI BULDUNUZ MU? DÜŞÜNCELERİNİZİ VE YORUMLARINIZI AŞAĞIDA PAYLAŞABİLİRSİNİZ…

Oyuncu kadrosunda, Ian McKellen, Martin Freeman, Richard Armitage ile Benedict Cumberbatch gibi isimlerin yer aldığı “Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları”nın çekimleri, yönetmenin Wellington’daki kendi topraklarında ve Yeni Zelanda’nın çeşitli yerlerinde gerçekleştirildi. Misty dağlarından başarıyla geçen Thorin ve beraberindekilerin Mirkwood ormanındaki zorlu maceralarına odaklanan filmin konusu şöyle: ”Yanlarında Büyücü Gandalf olmadan ormanı geçmek zorunda olan Hobbitler, insanların yaşadığı bölgeye ulaştığında Bilbo Baggins’in cücelerle olan anlaşması da son bulacak. Grup, doğuya doğru ilerlemeye devam ederken göl kasabasına, oradan da Yalnız Dağ’a gider. Burada, tüm yaratıklar içinde en korkutucu olan ve gruptakilerin cesaretinin boyutunu sınayacak bir yaratıkla, Ejderha Smaug’la yüzleşecekler.”

‘The Hobbit: The Desolation of Smaug’un (Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları) gösterime girmesi beklediğimden çok daha fazla heyecan yarattı. Hafızamı tazelemek için ‘The Hobbit: An Unexpected Journey’ (Hobbit: Beklenmedik Yolculuk) filmini izleyip ikincisine gittim. Ama koltuklara oturup gösterimi beklerken, herkes ilk filmi hatırlayamadığını söylüyordu. Film başladıktan sonra bunun bir önemi kalmadı, aksiyonun göbeğine düştük ve bir de baktık film bitivermiş. Ama ne macera!
Prömiyer Hollywood Bulvarı’ndaki Grauman Çin Tiyatrosu’ndaydı. O kadar çok davetli vardı ki, bizim gruba, ana salonun üzerindeki mültipleks salonlarda, bizim taktığımız müşfik isimle, ‘Çincik’te yer ayırmışlardı. Mükemmel görüntü kalitesiyle çok mahrem, kişiye özel bir gösterim tecrübe etmiş gibi olduk. Tarihi tiyatronun girişine kurulan kırmızı halı alışılagelenden çok daha özenliydi. Mağaralar, heykeller, duman makineleri, hepsi kırmızı halıdan ziyade film seti gibi bir ortam yarattı.
Filmi beklerken, yönetmen Peter Jackson sahneye çıkıp “Dünya prömiyerine hoş geldiniz” dedi, hepimize orada olduğumuz için teşekkür etti. Kanal kanal dolaşıp tanıtım yapmaya ilki kadar çok zaman harcaması gerekmediğinden, ikinci bölümü çekmenin keyfini çıkardığını anlattı.
Hikâye elbette J.R.R. Tolkien’in klasik fantezi masalı ‘The Hobbit’i temel alıyor. Yine Jackson’ın beyazperdeye taşıdığı, hem ödülleri hem de gişede 3 milyar doları toplayan epik üçleme ‘The Lord of the Rings’ (Yüzüklerin Efendisi) de bu ilk kitaptan yola çıkmıştı. ‘The Hobbit’ dizisinin ilk filmi 1 milyar daha kazandırmıştı. Gösterimden sonra heyecan dinmiş gözüküyordu ama alevlenmesi uzun sürmedi. Açılışta çığlık atan muazzam bir kalabalık vardı. İkinci film ilkinden daha büyüleyici olduğundan bunun Jackson için bir başka rekor olacağını tahmin ediyorum.
Hollywood&Highland Balo Salonu’nun yukarısında gösterişli bir gösterim sonrası partisi planlanmıştı ama kırmızı halıdaki medya çılgınlığı ana salondaki gösterimi geciktirince, bizi sokağın karşısındaki The Roosevelt Hotel’de daha küçük, sıcak bir ortamda yemeğe götürdüler. Büyük otelin geleneği olduğu üzere baştan sona mükemmel, lezzetli bir yemekti.
Bir saat sonra resmi resepsiyon için H&H balo salonuna götürüldük. Yine Mirkwood’un peşimizi bırakmayan atmosferi girişi süslüyor ve iç dekorasyona hükmediyordu. Filmin yıldızlarının çoğu oradaydı. Aralarında ‘The Lord of the Rings’den (Yüzüklerin Efendisi) yadigâr Orlando Bloom, daha önce Lost’ta rol almış Evangeline Lilly ve korkunç ejderha Smaug’u seslendiren Benedict Cumberbatch da vardı. Filmin tema şarkısını yazan pop yıldızı Ed Sheeran sahne aldıktan sonra müzik işlerini DJ’e devretti.
Tümüyle Wolfgang Puck yapımı iştah açıcı yemekler, şaraplar, şampanyalar ve dekadant tatlıların tepeleme yığılmasının yanı sıra dolaştırılan yengeç kıskacı, tost üzeri havyar ve soufflé parfait mest ediciydi.
Şahane bir filmi görücüye çıkarmak için enerjik bir akşamdı ve yedi saatlik film izlemece, âlem yapmacadan sonra eve yollanma vakti geldi…KEITH KURMAN-Radikal 

Smaug’un Çorak Toprakları, ilk filmle karşılaştırıldığında masalsı atmosferinden sıyrılıp daha ağır, aksiyon dozu daha yüksek ve seyircisini tatmin etme konusunda daha iddialı bir yapım diyebiliriz. Hobbit üçlemesinin ikinci filmi kısacası birinciyi aratmadığı gibi Hobbit 3 nasıl bir film olacak, sorusunu akıllara getiriyor, merak uyandırıyor.

25 Yorum »

 1. ege koç 15 Aralık 2013 at 12:35 - Reply

  hobbit 2 harikaydı. hobbit 3 nasıl olacak acaba

 2. ege koç 15 Aralık 2013 at 12:36 - Reply

  hobbit 3 hangi tarihte vizyonda olacak yaaaa… keşke hobbit dizi olarak çekilse ne güzel olurdu

 3. Anonim 15 Aralık 2013 at 14:16 - Reply

  J. R. R. Tolkien’in ünlü romanı ‘Hobbit’ yönetmen Peter Jackson tarafından sinemaya üçleme olarak uyarlandı. Jackson, Facebook sayfasında, iki film olması düşünülen ‘The Hobbit’ serisini üçleme olarak çekeceğini açıklamıştı. Ünlü yönetmen Facebook’tan, ‘Daha fazla yaygara kopmadan yapımcılar, oyuncular ve filmde çalışanlar adına duyurmak isterim ki, ‘The Hobbit’ üçleme olacak’ dedi. Üçüncü filmin 2014 yazında çıkması bekleniyor.

 4. Anonim 22 Aralık 2013 at 12:32 - Reply

  hobbit 2 harika bir filmdi. umarım hobbit 3 de iyi bir film olur zaten aynı elden çıkacağı için başka türlüsü olmaz

 5. Anonim 22 Aralık 2013 at 12:33 - Reply

  hobbit 3 ilk nerede gösterilir

 6. zeki 22 Aralık 2013 at 12:33 - Reply

  tabiki abd dede

 7. vural 22 Aralık 2013 at 12:33 - Reply

  hobbit 3 kitaptaki gibimi olacak

 8. ömer 27 Aralık 2013 at 02:04 - Reply

  Film 2014 aralık ayında vizyona giriyor arkadaşlar ,ayrıca 3 te sizleri bir sürpriz beklemekte çekimleri yine her zaman oldugu gibi yeni zelanda da da. Ama film gösterime girmeden önce oyuncuları Türkiye galasına gelicek sanırım kasım 22 sinde istanbul MARDAN palace otelde olucak çekimlerine bizzat katılmıştım 2 nin üçüncüsünede gidicem bu sene …

 9. Mehmet Ali 04 Ocak 2014 at 17:16 - Reply

  Ömer Hobbit 3 Biraz Daha Erken Çıkamazmı ya Aralığa Daha Çooook Vaar :(

 10. Anonim 08 Ocak 2014 at 16:17 - Reply

  Hobbit: Gittim ve Döndüm 2014 yılında vizyona çıkması bekleniyor. Serinin üçüncü halkası bence tam bir heyecan fırtınası olacak. sinemalar yine coşacak. bu film gerçekten beyazperde harikası bir yapım. bu arada yeni zelanda ya gitmek de artık fars oldu:)

 11. ibrahimkanlıbıcak 16 Ocak 2014 at 22:12 - Reply

  hobit 3 nasıl olacak ben oluyum ibrahimin 1 ve 2 yi ççok izledim bunu yapanların eşlerinne salık gerçekten çok güzel inşallah 2. sinin sonundaki ejderha ölür

 12. ibrahimkanlıbıcak 16 Ocak 2014 at 22:13 - Reply

  hobit 3 nasıl olacak ben oluyum ibrahimin 1 ve 2 yi ççok izledim bunu yapanların elerinne salık gerçekten çok güzel inşallah 2.sinin sonundaki ejderha ölür ve o eli kesikk canavar ve kötülük ruhu yokolup gider burdada biter

 13. ibrahim 22 Ocak 2014 at 12:00 - Reply

  hobbit 2 de sonunda ejderha ölmüyor 3 de belki ölür çok merak ediyom 3′ü

 14. sevgi 23 Ocak 2014 at 17:24 - Reply

  hobbit 2 muhteşemdi 3. nasıl olacak meraktan olecem 3.nun cabuk gelmesi lazm cok merak ediyorum bu film dünyadaki en güzel film bana göre oyuncularından legolas olmasaydı izlemezdim çünkü en cokta o guzelleştiriyor

 15. güzel 02 Şubat 2014 at 22:35 - Reply

  hobbit 3 17 aralık 2014′te çıkacak ama 1 ve 2 çok güzel

 16. ismet 21 Şubat 2014 at 18:10 - Reply

  lan kitabını okumadıysanız thorin fili kili ölüyor smaugda ölüyo arkentaşı thorinin göğsüne yerleştiriliyo dağ altı kralıda bard oluyor

 17. muhammet 01 Mart 2014 at 19:32 - Reply

  dağ altı kralı bard değil dain oluyor thorin in kuzeni

 18. nedim 13 Mart 2014 at 00:20 - Reply

  çok güzel film 3. seriyi bekliyoruz

 19. Anonim 14 Mart 2014 at 14:52 - Reply

  3 biliyorum nasıl olucak aragorn geick gimli gelcek koylu adamda ejdehayı öldürcek

 20. sedna 15 Mart 2014 at 05:38 - Reply

  Önce önyargım vardı yüzükler efendisinin aklımdaki büyüsünü bozmak istemedim ama kendimi tutamadım izledim iyiki izlemişim muhteşem muhteşem muhteşem…

 21. Dwight King 27 Mart 2014 at 14:14 - Reply

  bu filmi merakla bekliyorum ve hobbitin 3 üncü filmi çok güzel olacak kitabını okudum çok büyük savaş var mükemmel olacak ayrıca yeni zelandada hobbit köyü çok güzel orada yaşamak ne güzel olurdu :)

 22. berkay 30 Mart 2014 at 16:41 - Reply

  3. filmde galiba büyük bir ork ordusu erebor a doğru yürüycek gibi büyük bir savaş olacak yüzüklerin efendisi gibi olur inşallah bekliyoruz kitabını da okuyun

 23. hüsnü 02 Nisan 2014 at 12:50 - Reply

  hobbit 3 erken cıksa daha iii olcak cok merak ediyorum

 24. hüsnü 02 Nisan 2014 at 12:51 - Reply

  ADMİN BİZİ SÜREKLİ BİLGİLENDİR

 25. Kaan_Kazanır 15 Nisan 2014 at 10:16 - Reply

  Hobbit 2 çok güzeldi ama sonunu vermemiş yani sonunda ejderha ne yapıyordu onu vermemiş

YORUMLAR »


9 + 6 =

Yeni Çıkanlar, yerli yabancı yeni çıkan tüm kitap, albüm, dizi, sergi, film ve kitap özetlerine sayfalarında yer veren bir sitedir.
Yeni Çıkanlar'da yayınlanan tüm haber ve tanıtımların sorumluluğu eserin sahibine aittir.
Yeni çıkan ürünler üzerine röportaj ve denemelere de yer verilen Yeni Çıkanlar, okurlardan gelen her türlü görüş ve önerilere açık bir sitedir.