Hayal kurmayı bir çocuk icat etmiş olmalı!

Editör 12 Mayıs 2016 0
Hayal kurmayı bir çocuk icat etmiş olmalı!

Çocuklar için müzikaller yazan ve müzik eğitimini öykücülüğüne katan genç yazar Kaan Elbingil’in ilk kitabı Berk Mucit Oldu Günışığı Yayınları’nda çıktı.

Yazar kitabında sımsıcak düşlerin, uçarı fikirlerin peşine takılıyor. “Zihni Sinir” icatlar tasarlayan Berk’in mucitlik macerasını öyküleştiren yazar, bir çocuğun hayallerinin yetişkinler dünyasında yarattığı karmaşayı anlatıyor. Akıcı anlatımı ve mizah dolu üslubuyla başarı, yetenek, zekâ ve yaratıcılık gibi kavramları sorguluyan kitap, başarılı illüstratör Merve Atılgan’ın benzeriz desenleriyle renkleniyor.

Kitap Özeti

Mucitlerin bu zamana kadar tembellik ettiğini düşünen Berk’in aklı fikri, çılgın icatlar tasarlamaktadır: Terli Terli İçilince Hasta Etmeyen Su, Gürültü Çıkarmayan Top, Acıtmayan İğne ve daha neler neler… Durmaksızın icat çıkaran oğullarının dâhi olabileceğini düşünen ailesi, onu üstün zekâlılar okuluna kaydettirmeye karar verir. Berk’in mucit olduğunu ispatlamak için bir hafta içinde tasarladığı buluş, ortalığı birbirine katacaktır!

Kaan Elbingil kimdir?

1971 yılında, Rize’de doğan Kaan Elbingil, Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Devlet Konservatuvarı’nda başladığı şan eğitimini, 1994’te Bilkent Üniversitesi Müzik Fakültesi Şan Bölümü’nde tamamladı. Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin ardından İzmir Devlet Opera ve Balesi’nde de koro sanatçısı olarak görev aldı. Pozitif köpek eğitmeni de olan Elbingil, Popüler Psikiyatri Dergisi’nde köpek eğitimi hakkında yazılar yazdı. Bir süre tiyatro eğitimi gördü ve radyo programları hazırlayıp sundu. Yazdığı Dedektif Köpek Dodo adlı çocuk müzikali, halen koro sanatçılarından olduğu İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde, 2016 sezonunda gösterime girdi. Berk Mucit Oldu (2016), Elbingil’in yayımlanan ilk çocuk romanı. İstanbul’da yaşıyan sanatçı, çocuklar ve yetişkinler için öyküler yazmaya devam ediyor.

Berk-Mucit-Oldu-tam