Genç Werther acılarıyla dün Twitter’daydı

Editör 16 Ağustos 2017 0
Genç Werther acılarıyla dün Twitter’daydı

YENİ ÇIKANLAR – Dün akşam Twitter, buram buram edebiyata sahne oldu. Edebiyata sevgilerini dile getiren Türkiye’deki Twitter kullanıcıları, “Genç Werther’in Acıları”nı trending topic yaptı.

Günlük hayatta yaşanan her olayın ve gelişmenin eş zamanlı olarak konuşulduğu yer olan Twitter’da dün gece Türkiye’deki kullanıcılar, edebiyatla aşk yaşadı. Klasik Alman edebiyatının önde gelen yazarlarından Goethe’nin romanı “Genç Werther’in Acıları”, Twitter kullanıcılarının romanı trending topic yapmasıyla tekrar gündeme oturdu ve zamansız bir eser olduğunu ispatladı. Trending topic’lerin genelde futbol ve spor temalı olmasına alışkın kullanıcılar mutluluklarını dile getirerek, içlerindeki edebiyat aşkını romandan alıntılarla Tweet’lediler.

“Genç Werther’in Acıları”, Türkiye’deki Twitter kullanıcılarının favorileri arasında bulunan diğer romanların da gün yüzüne çıkıp tutkulu bir şekilde paylaşılmasına olanak sağladı. “Milenna’ya Mektuplar” ve “Saatlari Ayarlama Enstitüsü” de trending topic olan diğer iki romandı. Bir Tweet diğerine yolu açtı. Romanların kahramanlarıyla özdeşleşen kullanıcılar bu durumdan oldukça memnun, bu satırlar yazılırken de konuyla ilgili sohbet devam ediyor.

İşte kitapların konu olduğu ve “Genç Werther’in Acıları”, “Milenna’ya Mektuplar” ve “Saatleri Ayarlama Enstitüsü”nü trending topic yapan Tweetler:Ekran Resmi 2017-08-16 13.27.25