Falling Skies 4.sezon 1.bölüm

Editör 16 Ekim 2013 0
Falling Skies 4.sezon 1.bölüm

Falling Skies 4.sezon tüm hızıyla başladı.  Kıyamet sonrasında geçen bilim kurgu draması Falling Skies, uzaylı istilasının ardından sağ kalanların bir araya gelmesini ve istilacılara karşı verdikleri yaşam mücadelelerini konu alıyor. Başrolünde Noah Wyle’ı gördüğümüz dizinin yapımcıları arasında Steven Spielberg de bulunuyor. Dizinin yaratıcılığını ise Er Ryan’ı Kurtarmak, Thor: The Dark World ve Vatansever gibi filmlerin senaristi olarak tanıdığımız Robert Rodat yapmakta…

Falling Skies 4.sezon 1.bölüm fragman: 

Falling Skies ne anlatıyor? İşte Falling Skies konusu…

The Pacific, Justified, Battlestar Galactica, Heroes ve Smallville gibi başarılı dizilerin yapımcılarını bir araya getiren, başrolünde ER’dan tanıdığımız Noah Wyle ve Armageddon, The Postman filmlerinden tanıdığımız Will Patton’ın olduğu dizi, Dünya’yı savunmasız bırakan uzaylı işgalinin ardından bir grup insanın hayatta kalma ve direnme çabalarını konu alıyor.

Tom Mason: Noah Wyle

Cambridge, Massachusetts’ten kitaplara düşkün tarih profesörü Tom Mason, askeri taktikler hakkındaki bilgisini başka dünyadan gelen güçlere karşı gerçek bir savaşta kullanacağını hayal bile edemezdi. Karısı öldü ve oğlu Ben uzaylılar tarafından kaçırıldı. Tom, büyük oğlu Hal ve küçük oğlu Matt’i korumak için her şeyi yapabilir. Kısa zamanda güçlü bir lider olarak kendini kanıtlayan Tom, oğlunu uzaylılardan kurtarmak konusunda oldukça kararlı.

Anne Glass: Moon Bloodgood

Anne, ilk saldırıda tek çocuğunu kaybetmiş olmanın yarattığı trajediyle yüzleşmek zorunda olan bir çocuk doktoru. Kendini tamamen işine vermiş durumda ve hayatta kalanlara fiziksel ve duygusal olarak yardımcı olmak için elinden geleni yapıyor. Ailesinden geriye hayatta kalanlar amcası ve teyzesi. Yaşadıkları ortak trajedinin sonucunda Tom ile yakın bir arkadaşlık kuruyorlar. Genç, birinci sınıf tıp öğrencisi Lourdes’ı kanatları altına alarak ona yardım ediyor. O güçlü kabuğunun altında ise oğlunun ölümünü hala kabullenebilmiş değil.

Kaptan Weaver: Will Patton

Kaptan Weaver sivillere bebek bakıcılığı yapma konusunda biraz bile sabrı olmayan oldukça zorlu bir asker. Weaver askeri deneyimlerini ve becerilerini ortaya koyarak kahramanlarımıza yardım ediyor. Bu savaşta karşı karşıya kaldığı şeyler önceden hazırlıklı olabileceği şeyler değil. Hayatta kalanların çoğu gibi Weaver’da kişisel kayıplarla karşı karşıya ve o bundan güç alarak eline geçen her fırsatta düşmanı öldürmeye çalışıyor.