BROADWAY’DEN İSTANBUL’A MÜZİKALLER YENİDEN SAHNEDE!

Editör 01 Ekim 2017 0
BROADWAY’DEN İSTANBUL’A MÜZİKALLER YENİDEN SAHNEDE!

YENİ ÇIKANLAR – 2006 yılında Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelendiğinde o yazın en ilgi gören konserlerinden olan Broadway’den İstanbul’a Müzikaller 11 yıl aradan sonra yepyeni repertuarı ve güçlü bir kadro ile Harbiye Açıkhava’da yeniden görücüye çıkıyor.

10 Ekim , salı günü tek gece olarak ilan edilen projenin yönetmenliğini yine Türk Tiyatro ve Müzikal dünyasının duayeni Haldun Dormen yapıyor. Tiyatro dünyasının usta oyuncuları Perran Kutman ve Selçuk Yöntem projede onur konuğu olarak yer alıyorlar.

Projede müzikal star olarak Ayça Varlıer, Edis, Emre Altuğ, Ethel Mulinas, Gökçe Bahadır, Irmak Ünal, Mert Turak, Onur Turan, Pamela, Sami Levi, Şehnaz Sam ve Yeliz Şar yer alıyorlar.

Ünlü Müzikal Parçalar Repertuarda…

Notre Dame de Paris, Chicago, Cabaret,  Mama Mia, Dream Girls, Damdaki Kemancı, Hair, Grease gibi unutulmaz müzikal parçaların olduğu ünlü Broadway müzikallerinin yanı sıra Lüküs Hayat, Hisseli Harikalar Kumpanyası gibi Türk müzikallerinden de şarkılar seçilen repertuarda o gece gelen seyircileri hem duygulandıracak hem eğlendirecek birçok süprizler hazırlanıyor.

Müzik Direktörü : Tuluğ Tırpan

’Freies Wort’ eleştirmeni Klaus Morgenstern’in  “Akarcasına yorumladığı son derece zarif ve enerji dolu Mozart yorumu ile seyirciyi büyüledikten sonra, konseri kendi eseri ‘Reflections’ın  nefes kesen yorumu ile bitirdi …” sözleri ile övdüğü, 2007 yılında  bestelediği Mevlana Senfonik Şiiri ile eleştirmenlerden,  “Sıra dışı, nefes kesen ve 2007 yılının en dikkate değer eseri” övgüsünü alan Tuluğ Tırpan, 2007 yılında sahnelendiğinde çok ilgi gören “Rock Müzikalleri”projesinden sonra bu projenin  de müzik direktörlüğünü üstlendi.

Koreograf :Nur Sonbahar

Starlara yorumlayacakları parçalara uygun koreografiler hazırlayıp onları haftalarca çalıştıran,, dansçılar ve ensemble ı aynı şekilde projenin tamamlayıcı parçaları olarak en uygun yerlere yerleştiren yine tanıdık bir isim; Danset Sahne Sanatları’nin sahibi Nur Sonbahar