Bihter Dinçel’le Aşiyan Ezop Sahne’de

Editör 13 Aralık 2016 0
Bihter Dinçel’le Aşiyan Ezop Sahne’de

YENİ ÇIKANLAR – Kalbi kırık, yalnız bir kadını canlandıran Bihter Dinçel, kendini korumak için yarattığı dünyasından seslendiği oyunu “Aşiyan” ile herkesin kendinden bir parça bulabileceği bir tiyatro deneyimi sunuyor! Sahici, nostaljik ve tanıdık bir hikayenin anlatıldığı “Aşiyan”, 20 Aralık Salı akşamı Ezop Sahne’de.

Usta yönetmen Cem Emüler tarafından yönetilen “Aşiyan”, hız kesmeden Beşiktaş’ın yeni cep sahnesi Ezop Sahne’de izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. Bihter Dinçel’in kaleme aldığı, aynı zamanda tek başına rol aldığı oyun gerek güncel olaylara değinen konusu gerekse samimiyetiyle seyirciyi anında etkisi altına almayı başarıyor.

“Aşiyan”; evinin önünde bomba patlayan bir kadının, kendini 9 ay boyunca evine kapatması üzerine kurgulanmış bir oyun. Kimi zaman gerilimli kimi zaman keyifli ve oldukça nostaljik olan oyunda; bireyin bugünü, dünü, söylenenleri ve söylenmeyenleri, umudu ve umutsuzluğu, aşkı, özlemi, endişesiyle harmanlanmış kanlı canlı hâline tanık olacaksınız. Eskide kalmak, yeniyi inşa etmeye çabalamak, yüzleşmek, karar vermek, durmak veya yola devam etmek… 

asiyan-2

Konusu kadar görsel tasarımıyla da dikkat çeken oyunun dekor tasarımı Barış Dinçel, kostüm tasarımı Başak Özdoğan, ışık tasarımı ise Mahmut Özdemir imzasını taşıyor. Oyunun sürprizi ise Bihter Dinçel’e sesleriyle eşlik eden Boncuk Yılmaz ve Güven Kıraç.  

“Aşiyan”; 20 Aralık 2016, Salı akşamı saat 20:30’da Ezop Sahne‘de izlenebilir. Oyununa ait biletler; Biletix’ten ve Ezop Sahne gişesinden temin edilebilir.