Baha’dan Aşk Bahane

Editör 10 Haziran 2013 0
Baha’dan Aşk Bahane

2 yıl aradan sonra suskunluğunu bozarak yeni albümünü çıkaran; aşk şarkılarının güçlü ve buğulu sesi Baha, 2013 yılının yazına romantizmle damgasını vurmaya hazırlanıyor. Kadife sesli sanatçı, “Aşk BAHAne” isimli maksi single albümüyle yine tüm aşıkların aşk, sevgi, ayrılık, mutluluk ve hüzün gibi tüm duygularını doruklara çıkarmayı amaçlıyor.

Müzik yönetmenliğini Selim Çaldıran’ın yaptığı aşk BAHAne, Ölmez Müzik Yapım etiketi ile müzik marketlerindeki yerini alıyor. Baha bu albümde; Onur Mete, Zuhal Karadeniz, Niran Ünsal, Seda Akay, Adnan Fırat, Reşit Gözdamla, Yasemin Polat, Kemal Sahir Gürel, İbrahim Karaca gibi önemli söz yazarları ve bestecilerin eserlerine yer verdi..

“Boşver Üzülme”, “Kutupta Yaz Gibi”, ‘’Canım Sevgilim’’, ’’Aşk acısı’’ gibi daha bir çok şarkısıyla  gönüllerde taht kuran Baha, yeni albümü aşk BAHAne’nin klip şarkısı “Tanrım Kaderime Bir El At” ile oldukça iddialı bir giriş yapıyor.

Klip yönetmenliğini Orhan Ölmez’in, konsept danışmanlığını ise Çiğdem Batur’un yaptığı ‘’Tanrım Kaderime Bir El At’’ kesinlikle bu yaza damga vuracak bir şarkı.

14 Yılda 8. Albüme Hayat Verdi

Sadece besteleriyle sesiyle değil, mütevazı yaşantısı ve beyefendi duruşuyla milyonların sevgisini ve takdirini kazanan ünlü sanatçı Baha, bugüne kadar sırasıyla  Aşkın Tebessümü (1999), Aşk Olmazsa(2001), Aşk Acısı(2003), Aşk Rüzgarı(2005), Aşk Yemini (2007), Firari Aşk(2008) ve son olarak 2010 yılında “Aşkı Duymak İstediğin Her Zaman” isimli albümlere hayat verdi.

Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Fakültesi mezunu olan  Baha; piyano, gitar, bağlama, ud, keman,viyola gibi daha birçok müzik aleti kullanmaktadır.

Şarkı Listesi

1-     Tanrım Kaderime Bir el At

Söz – Müzik : Adnan Fırat

2-     Aşk Yalanı

Söz : Onur Mete – Zuhal Karadeniz

Müzik : Onur Mete

3-     Unutmalıydım

Söz : Yasemin Polat

Müzik : Reşit Gözdamla

4-     Yaralı Kalbim

Söz : İbrahim Karaca

Müzik : Kemal Sahir Gürel

5-    Farzet

Söz : Y.Seda Akay

Müzik : Niran Ünsal