4 FARKLI GAME OF THRONES SPIN-OFF’U

Editör 05 Mayıs 2017 0
4 FARKLI GAME OF THRONES SPIN-OFF’U

YENİ ÇIKANLAR – Game of Thrones hayranlarının ”Son sezonun ardından ne yapacağız, 9. sezon olacak mı, Game of Thrones’un devamı çekilecek mi” şeklinde gelişen endişeli sorularını giderecek bir açıklama geldi.

Sekizinci sezonuyla sona erecek olan Game Of Thrones’ta (Taht Oyunları) yeni gelişmeler gündemde. Geçen sene de gündeme gelen spin-off projesi gerçek oldu. HBO, reyting rekorları kıran Game of Thrones evrenini genişletmek üzere 4 farklı spin-off dizisini izleyiciyle buluşturacak.

Tüm dünyada izlenme rekorları kıran Game of Thrones’un (Taht Oyunları) 7. sezon için geri sayımın başladığı şu günlerde diziyle ilgili yeni haberler de gelmeye devam ediyor.

16 Temmuz’da izleyici karşısına çıkacak olan Game of Thrones, geriye kalan 13 bölümünün ardından ekran macerasını ‘kısmen’ sonlandıracak. Zira, HBO’dan, Game of Thrones hayranlarının “8. sezonun ardından ne yapacağız?” endişesini giderecek bir açıklama geldi.

GAME OF

The Guardian’ın aktardığı habere göre Game of Thrones’un geçmiş evrenine ışık tutmak ve dizideki karakterlerin kendilerine özgü hikayelerini anlatmak üzere 4 farklı spin-off dizisi izleyiciyle buluşacak. Bu 4 spin-off dizisi için George R.R. Martin’le ayrı ayrı çalışacak olan senarist ekibi oluşturuldu.

Buna göre Max Borenstein (Kong: Skull Island), Jane Goldman (Stardust, Kingsman: The Secret Service), Brian Helgeland (Legend) ve Carly Wray (Mad Men, The Leftovers) 4 spin-off dizisinin senaryosunu kaleme alacaklar.

Game of Thrones’un yaratıcıları Dan Weiss ve David Benioff ikilisinin de destek vereceği bu 4 projenin ne zaman yayınlanacağı henüz açıklanmadı.

game of

Peki Spin-off nedir?

Spin-off, sevilen tutulan bir dizinin karakteriyle benzer bir dizi yapmak veya yan hikaye üretmek anlamına geliyor.