27.02.2014 ÖTESİZ İNSANLAR 15.BÖLÜM FRAGMANI ÖZETİ (STV KÜRE TV İZLE)

Editör 20 Şubat 2014 0
27.02.2014 ÖTESİZ İNSANLAR 15.BÖLÜM FRAGMANI ÖZETİ (STV KÜRE TV İZLE)

Ötesiz İnsanlar27 Şubat 2014 Perşembe günü, saat 20.50’de Samanyolu TV’de. Ötesiz İnsanlar 15.bölüm fragmanı ve özeti…

Ötesiz İnsanlar 15.bölüm: 

Kudret Komutan’ın Üniversiteleri Karıştırma Planı

Kudret Komutan, irtica faaliyetlerinin önüne geçmek için bir plan hazırlar ve üstlerini bu konuda bilgilendirir. Daha sonra ise kendine bağlı bir birlik oluşturarak üniversitelerde bir kargaşa ortamı yaratmayı amaçlar. Ancak bu planın asıl amacı çok farklıdır ve bazı kesimler hedef alınarak kamuoyunda onlara karşı yanlış bir algı oluşturmak istenir.  Bu sırada Deniz, Elif’ten af dilemek ve onunla konuşmak ister. Ancak bir anda kendini olayların merkezinde bulur ve kimlerin olduğunu bilmediği kişilerce kaçırılır.

Ötesiz İnsanlar 14.bölüm:

Elif ifade vermek için gözaltına alınır.  Sancar Albay, önceden hazırlanmış ve gerçeklerin çarpıtıldığı bir metni imzalaması için Elif’e psikolojik baskı uygular.  Deniz ise bu duruma daha fazla dayanamaz ve müdahale olur.  Diğer yandan Kudret Komutan, Elif için bir tören hazırlığı planlar. Fakat bu tören oldukça farklı bir törendir.

Ötesiz İnsanlar 13.bölüm fragmanı ve özeti…

Murat Üsteğmen, askeri karargahta namaz kılarken Kudret Komutan tarafından yakalanır ve tutuklanır.  Murat Üsteğmen bir fırsat bulup Şahin Binbaşı’na ulaşmaya çalışır. Bu arada okulda yapılan “Niçin başörtüsü takıyorsunuz?” konulu anket kantine asılır. Elif yazılanların alay konusu olduğunu görünce zor anlar yaşar ve diğer öğrenciler tarafından derse alınmak istenmez.

Ötesiz İnsanlar’ın 12.bölümünde;

Hükümetin okullarda başörtüsü serbestliği için düzenleme yapacağının duyulması öğretim görevlilerinden askerlere kadar birçok kesimi oldukça rahatsız eder. Ankara’ya çağrılan Kudret Komutan, gitmeden önce şüphelendiği Şahin Binbaşı’nın günlük yaşantısının araştırılmasını ister.  Albay Sancar da bu konuda eşi Şenay Hanım’ı görevlendirir. Okulda ise Rektörün emri ile başörtülü kız öğrenciler için ilginç bir anket düzenlenir ve başörtülerin neden takıldığı sorgulanır.

 

Ötesiz İnsanlar 11.bölümü:

Deniz ve Sanem nişan hazırlıklarına başlar. Ancak Elif’i unutamayan Deniz, son bir kez onunla konuşmak ister.  Deniz, Elif’ten beklediği yanıtı alabilecek mi? Diğer yandan nişan için davetliler listesini gözden geçiren Kudret Karay ise listede Şahin Bey’in olmadığını fark eder. Farklı planlar peşinde olan Kudret Karay, Şahin Bey’e de bir an önce davet gönderilmesini askerlerine emreder.

Ötesiz İnsanlar 10.bölüm:

İbrahim Bey, Rana Hanım’ın söylediklerine inanmaz ve gerçekleri öğrenmek için Elif’i Latife Hanım’a gönderir. Latife Hanım her şeyin bir videokasette kayıtlı olduğunu ve kasetin de Rana Hanım’a ulaşması gerektiğini anlatır. Elif’e olan sevgisini bir türlü anlatma fırsatı bulamayan Deniz ise tüm duygularını bir mektuba döker ve bu mektubu Elif’in ders kitabının arasına koyar.

Ötesiz İnsanlar 9.bölüm:

Ötesiz İnsanlar 8.bölüm özeti ve fragmanını bulabilirsiniz

28 Şubat’ın arka planında yaşananları anlatan Ötesiz İnsanlar’ın 8.bölümünde;Mavi Konak Kız Öğrenci Yurdu irtica yuvası suçlamasıyla kapatılmıştır. Bunu fırsat bilen Sancar Albay ise bir ekip kurar ve başörtülü kızları takibe aldırır. Diğer yanda zor günler geçiren Elif, okuluna ve derslerine sarılır. Deniz ise Elif’i unutmak için Sanem’e yakınlaşır. Bu sırada okulda yaşanan gerilim sebebiyle Rektör Yardımcısı Rana Hanım ve Sanem rehin alınır. Fakat olayların içinde kalan Elif de rehin alınanlar arasındadır.”Ötesiz İnsanlar”, 09 Ocak Perşembe günü, saat 20.50’de Samanyolu TV’de.