06.01.2014 Karadayı 53.bölüm fragmanı özeti (atv son bölüm)

Editör 31 Aralık 2013 0
06.01.2014 Karadayı 53.bölüm fragmanı özeti (atv son bölüm)

6 Aralık 2014’te atv’de ekrana gelecek Karadayı 53.bölüm özet ve fragmanı…

MAHİR ÇIKMAZA GİRİYOR!

53.Bölüm:

Feride ve Yasin’in bütün çabalarına rağmen, Mahir’in tutukluluk kararı verilir. Nazif Kara’dan sonra Mahir için de suçsuz yere cezaevinin yolu görünür. Feride, adaleti sağlamak için Mahir’in kaçmasına mani olduğuna ilk defa pişman olur. Çünkü Mahir’in etrafındaki çember gittikçe daralmaktadır.

Herkes elbirliği içinde Mahir’i kurtarmak için uğraşırken, Orhan abisi lehinde asla ifade vermeyeceğini açıkça söyler. Feride ve Nazif, Mahir için başka bir çıkış yolu olmadığının farkındadır.

Turgut ise babası İskender’i kandırmak için gizli görevde olduğunu beyan eder. İskender önce buna inansa da daha sonra Turgut’un yalan söylediğini, Mahir’in başını yakacağını anlar. Bildiklerini herkese anlatacağını Turgut’a söyleyerek onu evlatlıktan reddeder. Ancak bu çıkış İskender için tehlikeli olacaktır. Çünkü Turgut, Suat’ı yine görev başına çağırır. Üstelik bu defa gözden çıkardığı, kendi babasıdır.

MAHİR TUTUKLANIYOR

52.Bölüm:

Mahir ve Feride beklemedikleri bir durumla karşı karşıyadırlar. Ya Yasin’in dediğini yaparak kaçacaktır Mahir ya da Feride’yi dinleyip teslim olacaktır. Mahir her ne yaparsa yapsın başının ciddi dertte olduğunun farkındadır. Her şeye rağmen kendinden bekleneni yapar ve suçsuz olduğunu ifade ederek adalete teslim olur. Feride sevdiği adamı kurtarmak için canla başla uğraşırken, Sinan da boş durmaz. Feride’nin ailesinin desteğini de arkasına alarak nişanlısı için hayır demesine imkan bırakmadığı bir sürpriz hazırlamaktadır.

Kara ailesi Nazif’in özgürlüğünün tadını çıkaramadan Mahir’in tutuklanmasıyla yıkılır. Bu sefer Nazif oğlunun suçsuzluğunu ispat etmek için mücadeleye başlar. Hem aileyi bir araya getirmek için hem de Mahir’i kurtarabilmek için kesinlikle Orhan’ı bulmalıdır. Oysa Orhan dönülmez bir yola girer ve Nilay’ı alıp kaçar. Bunu duyan Yılan sadece Orhan’ın değil, Nazif ve Mahir’in de başını yakacaktır.

23 aralıkta yayınlanan 51.bölümünde Karadayı’da neler yaşandı?

Mahir, Turgut’un silahını kolaylıkla elinden aldı. Ancak Mahir’in tüm çabasına rağmen Turgut kendisini vurdurttu. Bunu bilerek ve planlayarak yapan Turgut, Mahir’in başını büyük bir belaya soktu. Ateş alan silah daha önce Barut Necdet’in İbrahim’i vurduğu sonrasında ise Orhan’ın Komiser Yasin’i vuran silahın ta kendisiydi. Silahı Mahir’in getirdiği ve bilerek ateş ettiği izlenimini veren Turgut, böylelikle Mahir’in tüm bu cinayetlerin sorumlusu azılı bir katil olarak anlaşılmasını sağladı. Artık Mahir’in tek bir seçeneği kaldı… Kaçmak.

Dizinin 51.bölümünde davadan bir yıl sonra Feride, Nazif Baba’nın delil yetersizliğiyle beraatına karar verdi. Asıl şüpheli Turgut Akın’ın ise yakalanma kararını çıkarttırdı.

Turgut’un babasının ölüm döşeğinde olduğu haberini uydurup, gazeteye haber yaptıran Mahir, Turgut’u beklemeye başladı. Planı tam da istediği gibi işleyen Mahir’in tahmin ettiği gibi Turgut babasının yanına gelir. Mahir’i gören Turgut silahına sarılır. Çıkan arbede de silah ateş alır.

Karadayı 50.bölüm özet ve fragmanı…

Mahir ve Feride’nin görüştüklerini öğrenen Mehmet Saim deliye döner. Turgut’un kaçması için yardım etmekten vazgeçer… Çünkü aklında yepyeni bir plan vardır artık… Mahir uzun zamandır peşini kovaladıkları delilden bir netice çıkmadığını öğrenince, babası için bütün umudunu yitirmiştir. Zira Turgut’u da bulamamaktadırlar. Ama Feride, Nazif Kara davası için hala mücadele etmektedir. Feride’nin bu azmi karşısında Mahir de Turgut’u yakalamak için beklemeye başlar. Turgut da bundan habersiz Mahir’e adım adım yaklaşmaya. Nazif kadim dostu Dalyan’ın arkasından iş çevirdiğini öğrenir ve hayal kırıklığına uğrar. Oysa kader Nazif’in yüzünü güldürmek için bambaşka bir sürpriz hazırlar.

Karadayı 49.bölüm özeti ve fragmanı:

Karadayı ‘da aşk kazandı!

Mahir ve Feride her ne kadar birbirlerine kavuşmuş olsalar da, Mahir, Sinan’ın varlığından çok rahatsızdır. Feride, Sinan’ın kendilerine yardım etmeye çalıştığını söylese de Mahir buna inanmaz ve içten içe Feride’ye karşı bir yakınlık hissettiğini düşünür. Yasin, Mahir ve Feride’ye, Turgut’un sınırdan çıkmak üzereyken yakalandığı müjdesini verir. Feride ve Mahir kabusun sona erdiğini düşünerek karakola giderler. Sevkiyat zamanı belli olmuştur. Sinan’ın içi rahattır. Necdet malları çalıp Sinan’ın belirlediği yere taşıyacaktır. Oysa Necdet’in başka planları vardır. Sinan durumu öğrendiğinde Necdet’i ummadığı bir şekilde cezalandırır… Mahir ve Feride Turgut’a bir adım daha yaklaşmak için yeni planlar yaparken hiç ummadıkları bir göz onları izlemektedir. Bu beklenmedik misafir, Mahir ve Feride’nin aşkında bir dönüm noktasına yol açacaktır…

Arabadaki cesedin kim olduğunu ortaya çıkaran Mahir ve Feride böylelikle Turgut’un yaşadığını ispatladılar. Tüm sınır çıkışlarına bilgi gönderen emniyet birimlerinin Turgut’u yakalaması artık an meselesi. Feride henüz Sinan’dan ayrıldığını Mahir’e söyleyememişken, Feride ve Sinan’ın samimi pozları gazete manşetine çıkar. Mahir gazeteyi gördüğünde önce Feride’ye çok kırılır ve onu çok kıskandığını itiraf eder. Ancak Feride olayın perde arkasını anlatıp sonsuza kadar onunla beraber olmak istediğini söyleyince tekrardan aşk kazanır.

9 Aralık 2013’te atv’de ekrana gelecek Karadayı 49.bölüm özet ve fragmanı…

Karadayı 48.bölüm özet ve fragmanı:

Mahir ve Feride, Turgut’un ölmediğine emin olurlar… Şimdi iş Turgut’u bulmaya ve adalete teslim etmeye kalmıştır. Mahir, Turgut’un ülkeden çıkacağına emindir. Bunu engellemek için Yasin yardımıyla bütün emniyet alarma geçirilir… Herkes her yerde Turgut’un izini aramaktadır.

Turgut ise yeni bir kimliği, kuracağı yeni bir hayatı vardır. Sınırdan geçmek için son hazırlıklarını yapmaktadır.

Feride’nin Sinan’la dava için nişanlandığını Mahir’e anlatması, Mahir için yepyeni bir umut ve yaşama sevinci olmuştur. Mahir, kurul görüşmesinden sonra yüzüğü çıkaracağından emin, Feride’nin kendisine gelmesini beklerken Sinan da boş durmaz, hızla düğün hazırlıklarına başlamıştır.

Mahir, Feride ve Sinan’ın ayrılmadığını gazete manşetlerinden öğrenmiş, Feride’ye çok kırılmıştır.

Karadayı 47.bölümü tüm kişilerde yüzde 10.87 izlenme oranı ve 26.19 izlenme payına ulaşarak en çok izlenen 100 program arasında birinci oldu. Soluksuz izlenen dizinin bu bölümünde:

Turgut’un kusursuz planı başarıya ulaştı. Uçurumdan yuvarlanıp infilak eden arabadan son anda atlayan ve çantadaki paralarla birlikte sırra kadem basan Turgut, Serra’nın yanına yanmış bir başkasının cesedini bıraktı. Mahir diğer cesedin Turgut’a ait olmadığını anladı ve Turgut’un izini sürme sözünü verdi. Final sahnesinde Turgut’a yardım eden kişinin Feride’nin babası Mehmet Saim Bey olduğu anlaşıldı. Turgut yeni kimliği ve yeni pasaportuna kavuşmuş oldu.

Karadayı 47.bölüm özet ve fragmanı:

Feride başsavcının mezarının başında delili koruma altına alacakları için heyecanla beklemektedir. Bu delil sayesinde Turgut’a giden yollar açılacaktır.

Mahir, Emel’e verdiği sözü yerine getirmek ve Serra’yı kurtarmak için her yerde Turgut’u aramaktadır…

Turgut ise peşine düşenleri atlatarak, Serra’yı ortadan kaldırıp kendisi için yepyeni bir hayat kurmayı planlarken beklenmedik bir kazayla, bütün hayalleri yerle yeksan olur.

Beklenmedik bu kaza herkesi şoke eder. Feride, Turgut’un başına gelenlere ilk anda inanamasa da içten içe ilahi adaletin yerini bulduğunu düşünmektedir.

Oysa Mahir’in içi rahat değildir. Onca zaman peşinde koştuğu adamı tam yakalayacakken, Turgut’un beklenmedik şekilde cezasını bulmasını kabullenemez. Mahir için bu davanın kapanmasının tek yolu, Turgut’un adalet karşısında her şeyin hesabını vermesiyle mümkündür. Ancak yaşanan son olaylar neticesinde artık bu mümkün değildir.

Yayın Tarihi: 25 Kasım 2013 / Pazartesi / Yayın Saati: 20.00 /son bölüm

Karadayı’nın 46.bölümünde yayınlanan bölümde her şeyin açığa çıktığını anlayan Turgut kaçma planı yaptı. Mehmet Saim Bey’den şantaj karşılığı yardım alan Turgut’un yakalaması gereken son bir kişi vardı. Serra…

Ve Serra’nın peşine takılan Turgut O’nu yakalamayı başardı. Giden arabanın içinde çıkan arbede sırasında Turgut, Serra ile birlikte arabanın içerisinde uçuruma yuvarlandı.

Ayrıca Feride rahmetli Başsavcı’nın mezarının açılması için hem üst makamı hem de rahmetlinin eşini ikna etmeyi başardı.

Kaza dengeleri nasıl değiştirecek? Açılan mezarda düğme var mı? Cevaplar 25 Kasım Pazartesi atv’de…

25.11.2013 Pazartesi yayınlanacak Karadayı 47. bölüm fragmanı ve özeti…

Karadayı 46.bölüm özet ve fragmanı

Turgut pes etmiyor

Turgut delili alıp yok edeceğini sanırken karşısında Feride ve Mahir’i bulunca çok öfkelenir. Mahir ve Feride için Turgut’la hesaplaşma anı sonunda gelmiştir. Ama Turgut’un buna niyeti yoktur… Turgut beklenmedik bir hamleyle Feride’yi alt eder ve Mahir’in elini kolunu bağlayarak kayıplara karışır. Ama bu kaçış, Turgut için kurtuluş olmayacaktır…

Serra, Turgut aleyhine tanıklık yapmaya kararlıdır, bunun için önce kızı ve annesini Turgut’tan korumalıdır. Bunu tahmin eden Turgut çoktan harekete geçer ve onları kaçırır.

Mahir ve Feride mücadeleye iki koldan devam edecektir. Feride delilin karartılmaması için mahkeme yoluyla davayı çözmeye çalışırken, Mahir de Serra’nın kaçırılan ailesini kurtarıp, Serra’nın ifade vermesini sağlayacaktır. Mahir, İpek ve Emel’i bulur, ancak Turgut bu sefer de Serra’yı ele geçirmiştir…

Yayın Tarihi: 18 Kasım 2013 / Pazartesi/Yayın Saati : 20.00/atv izle

Karadayı 45.bölüm özeti:

Serra, gelinlik seçme hayaliyle girdiği dükkanda Mahir ve Yasin’le yüz yüze gelince şoke olur. Feride ve Mahir, her şeyi bildiklerini söylerler ve Serra’ya iki seçenek sunarlar. Ya Turgut aleyhine tanıklık yapacak ve her şeyi itiraf edecektir ya da gerçekler ortaya çıktığında, Serra da Turgut’un suç ortağı olarak yargılanacaktır. Serra için hayatının en zor ve en önemli kararıdır bu an…

Turgut, Feride ile Serra’nın gelinlikçiye hiç gitmediklerini öğrenir. Feride’nin kendisinin peşine düştüğüne artık emindir. Kendisine ulaşılmasını engellemek için öncelikle Serra’nın ipini çeker. Serra ise Turgut’un kendisi için planladığı dönüşü olmayan yolculuktan habersiz, kararını vermiş ve tarafını seçmiştir.

Feride ve Mahir Serra’dan cevap beklerken, hiç ummadıkları başka birinden haber alırlar. Beklenmedik bir anda öğrendikleri bu bilgiyle, Turgut’un kötülükte sınır tanımadığına bir kez daha şahit olurlar. Turgut’u durdurmaya kararlıdırlar ancak bunun için Turgut’un nerde olduğunu bilmeleri gerekmektedir. Oysa zaman artık iyice daralmıştır…

@yeni_cikanlar

Karadayı 45.bölüm özeti ve fragmanı:

Karadayı 44.bölümde neler olmuştu?

Mahir ve Feride, cinayeti ortaya çıkaracak delile çok yaklaşmışlardır. Büyük bir umutla kasayı açarlar ama ummadıkları bir sürpriz onları beklemektedir. Her şey çözülecek derken iyice çetrefilli bir hal alır…

Mahir ve Feride iz peşinde koşarken gittikçe daha da yakınlaşırlar… Bundan hiç hoşlanmayan Sinan da boş durmaz, bir yandan düğün hazırlıklarına hız verirken, diğer taraftan Mahir’le görüşmesini engellemek için Adalet Komisyon’u öncesi Feride’yi zorlu bir kararla karşı karşıya bırakır…

Necdet, Dalyan’ı ortadan kaldırmaya kararlıdır. Tek başına yapamayacağı için Yılan Berdan’la işbirliğine girer ancak Dalyan’a doğrultulan silahın kurşunları hedefi şaşırır… Avken avlayan Dalyan olur…

Ne olursa olsun gerçeği ortaya çıkarmaya kararlı olan Feride, Mahir’in karşı çıkmasına aldırmadan Serra’yla kurduğu samimiyeti arttırır. Feride’nin yakınlığından hiç şüphelenmeyen Serra beraber gelinlikçiye gideceklerini sanarak Feride’yle yola düşer. Oysa onu bekleyenlerden bihaberdir…

Yayın Tarihi : 4 Kasım 2013 / Pazartesi Yayın Saati : 20.00/atv izle

Karadayı 43.bölüm özeti:

Mahir Feride’nin işbirliği teklifi yüzünden gerilir. Feride’nin yardımını kabul etmek, sevdiği kadının canını tehlikeye atmakla aynı şeydir Mahir için. Ancak Feride kararlıdır. Mahir hayır derse kendi bildiği yoldan gidecektir. Mahir canını yaka yaka uzak kalmaya çalıştığı Feride’yle beraber hareket etmeyi kabul eder…

Hapisten çıkan Dalyan Rıza, Necdet’in arkasından çevirdiği dolapları Mahir’den öğrenir. Hesabını soracaktır ancak Mahir’in ricası üzerine bir süre beklemeyi kabul eder ama yine de boş durmayacaktır…

Sevkiyatı sorunsuz halleden Turgut artık Serra’yla ilgilenmeye fırsat bulur. Bir an evvel elindeki delile ulaşmalı, delille beraber Serra’dan da kurtulmalıdır. Oysa aynı delilin peşine Mahir’in de düştüğünden habersizdir.

Feride, Mahir ve Yasin bütün kayıtları gözden geçirip Serra’nın gizli kasasına ulaşırlar… İş orda neyi sakladığını öğrenmeye kalmıştır. Ancak bu hiçbirinin sandığı kadar kolay olmayacaktır…

Karadayı 42.bölüm özeti:

Mahir sonunda Yaver’le karşı karşıyadır. Mahir bütün acılarının ve kayıplarının sebebi olan Turgut’tan hesap sormaya kararlıdır.

Katilin Turgut olduğunu öğrenen Feride için inanması ve kabullenmesi güç olsa da bütün eksik parçalar tamamlanır. Turgut’un Serra’yla ilişkisi, ani evliliği, her şey daha anlamlıdır artık. Mahir de aynı iz üstündedir. Kilit isim Serra’dır.

Feride heyecanla Mahir’e yardım etmek ister ancak Mahir aralarına aşılmayacak bir duvar örmüştür. Nişanlandığı için ona kırgındır. Aynı yolda yürüyen iki yabancıdır artık onlar… Feride bu tavrı kabullenip kendi yoluna gidecek midir? Yoksa yeniden Mahir’le işbirliği kurup, omuz omuza çalışabilecekler midir?

Yayın Tarihi : 21 Ekim 2013 / Pazartesi/atv/Yayın Saati : 20.00

Leave A Response »


+ 8 = 12