03.02.2014 KARADAYI 57.BÖLÜM FRAGMANI ÖZETİ (ATV SON BÖLÜM İZLE) YENİ BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Editör 26 Ocak 2014 0
03.02.2014 KARADAYI 57.BÖLÜM FRAGMANI ÖZETİ (ATV SON BÖLÜM İZLE) YENİ BÖLÜMDE NELER OLACAK?

3 ŞUBAT 2014’ te atv’de ekrana gelecek Karadayı 57.bölüm özet ve fragmanı…

MAHİR SÖZÜNÜ TUTABİLECEK Mİ?

Karadayı 57.Bölüm: 

Feride ve Mahir, Turgut’un tutuklanmasıyla bir nebze rahatlarlar. Ancak Mahir, Turgut’un üstüne demir parmaklıkların kapandığını görmeden huzur bulmayacaktır. Cezaevi yolunda kimsenin aklına gelmeyen bir sürpriz onları beklemektedir.

Feride’nin de adliyede beklemediği iki misafiri vardır. Annesi ve Yargıtay Hakimi. İkisi de aynı anda Feride’nin karşısına çıkarlar. Kerime Hanım ise bu fırsatı değerlendirip, Feride’nin nişanı attığını hakime söylemeye karar verir.

Mahir ve Feride’nin arası, gazetede çıkan haber yüzünden açılır. Mahir Feride’ye Kabadayılardan uzak duracağına söz verir. Nilay’ın kaçırıldığı öğrenen Mahir, kardeşinin emanetiyle, Feride’ye verdiği söz arasında sıkışıp kalırken, karakoldan gelen kötü haberle sarsılır.

VE SAVCI TURGUT TUTUKLANDI…

Feride babasının tüm baskı ve tehditlerine rağmen Mahir’den ayrılmayacağını söyledi. Bunun üzerine Mehmet Saim Bey Feride’yi evden kovdu ve Feride bir otele yerleşti. Ancak Mahir Feride’ye yakın olabilmek için ona kendi mahallesinden bir ev kiraladı.Ve sanık olarak çıktığı mahkemede Savcı Turgut’un, eşi Serra’yı öldürme suçundan dolayı tutuklu yargılanmasına karar verildi. Turgut’un hapis hayatı nasıl olacak? Mahir ve Feride evlenebilecekler mi? Cevaplar 3 Şubat Pazartesi akşamı atv’de…

56.Bölüm:

Mahir ve Feride’nin sevdası karşısında çaresiz kalan Mehmet Saim son kozunu oynar. Feride’yi asla cevap veremeyeceği bir soruyla baş başa bırakır. Feride ya babasının dediğini yapacaktır ya da ömür boyu verdiği kararın yükünü taşıyacaktır. Feride bu seçimi yapamaz ama Mehmet Saim geri adım atmayınca Feride’ye ayrılmaktan başka yol kalmaz.

Mahir, Feride ve babası arasında gerginliğe sebep olduğu için üzülür. Feride’nin kararı ne olursa olsun buna uyacağını bildirir. Feride ne babasını çiğnemek ister ne Mahir’den vazgeçebilir.

Turgut’un duruşma günü gelmiştir. Turgut hazırlığını yapmış, hakkındaki bütün suçlamaların düşeceğinden emin mahkeme salonuna girer. Oysa hiç beklemediği sürpriz bir tanık bütün dengeleri alt üst edecektir.

BABA VE KIZI ARTIK DÖNÜLMEZ YOLDALAR!

Mahir’i açıkça tehdit eden Feride’nin babası Mehmet Saim Bey bir şekilde Mahir’i etkilemeyi başardı. Ne yapacağını bilemeyen Mahir, Feride’yle kendine bir mesafe koymaya çalıştı. Ancak Feride, babasının Mahir’le yaptığı konuşmayı Songül’den öğrendi. Ve babasının karşısına çıkıp bunun hesabını sordu. Artık baba – kız için geri dönüşü olmayan bir yola girildi. Feride ya ailesini ya da Mahir’i tercih edecek.

55.Bölüm:

MAHİR YOL AYRIMINDA

Bugüne kadar yaşadığı zor günlerin en karasıyla yüz yüzedir Mahir. Sevdiği kadının babası bu aşkın imkansızlığını anlatırken sessizce dinlemek zorundadır.

Feride, hayatındaki en önemli iki erkeğin karşı karşıya olduğundan habersiz, Sinan’ı girdiği yoldan geri çevirmeye çalışmaktadır. Oysa her şey Mehmet Saim’in kurduğu düzende ilerlemektedir.

Mahir, elinden kaçırdığı Suat’ın peşine düşer. Turgut’un duruşmasına az kalmıştır ve bir delil bulmak zorundadır. Turgut ise tutuklu yargılanma kararı çıkarsa, kendi yakalattığı suçlularla aynı hapishanede olmanın tedirginliğini yaşar. Buna bir çözüm bulması gerekmektedir.

Karadayı 54.Bölüm özet ve fragmanı:

Mahir, Feride’nin Sinan’la nikah masasına oturduğunu duyunca delirir. Sevdiği kadının başkasının karısı olmasına izin vermeyecektir. Bu oyunu bozmak için harekete geçer.

Feride nikah organizasyonunda Sinan’ın bir günahı olmadığını düşünürken Sinan’ın aşkını itiraf etmesiyle şoke olur. Bunu da öğrenen Mahir için artık durmak, sabretmek diye bir seçenek yoktur… Yaptıklarının hesabını sormak için Sinan’ın karşısına dikilir ancak bu başına ummadığı dertler açar…

Feride bu nişan oyununu bitirmeye kararlıdır. Neticede babasını üzmeyi bile göze almıştır. Ama hiç beklemediği bir şey olur. En güvendiği insan tarafından sırtından bıçaklanır…

Mahir bir yandan Sinan’la uğraşırken diğer taraftan Turgut’un suçlarını ispat etmek için Suat’ın peşine düşer. Suat’ı yakalamak için zekice bir plan kuran Mahir hiç beklemediği biriyle yüz yüze gelir.

53.Bölüm:

Feride ve Yasin’in bütün çabalarına rağmen, Mahir’in tutukluluk kararı verilir. Nazif Kara’dan sonra Mahir için de suçsuz yere cezaevinin yolu görünür. Feride, adaleti sağlamak için Mahir’in kaçmasına mani olduğuna ilk defa pişman olur. Çünkü Mahir’in etrafındaki çember gittikçe daralmaktadır.

Herkes elbirliği içinde Mahir’i kurtarmak için uğraşırken, Orhan abisi lehinde asla ifade vermeyeceğini açıkça söyler. Feride ve Nazif, Mahir için başka bir çıkış yolu olmadığının farkındadır.

Turgut ise babası İskender’i kandırmak için gizli görevde olduğunu beyan eder. İskender önce buna inansa da daha sonra Turgut’un yalan söylediğini, Mahir’in başını yakacağını anlar. Bildiklerini herkese anlatacağını Turgut’a söyleyerek onu evlatlıktan reddeder. Ancak bu çıkış İskender için tehlikeli olacaktır. Çünkü Turgut, Suat’ı yine görev başına çağırır. Üstelik bu defa gözden çıkardığı, kendi babasıdır.

MAHİR TUTUKLANIYOR

52.Bölüm:

Mahir ve Feride beklemedikleri bir durumla karşı karşıyadırlar. Ya Yasin’in dediğini yaparak kaçacaktır Mahir ya da Feride’yi dinleyip teslim olacaktır. Mahir her ne yaparsa yapsın başının ciddi dertte olduğunun farkındadır. Her şeye rağmen kendinden bekleneni yapar ve suçsuz olduğunu ifade ederek adalete teslim olur. Feride sevdiği adamı kurtarmak için canla başla uğraşırken, Sinan da boş durmaz. Feride’nin ailesinin desteğini de arkasına alarak nişanlısı için hayır demesine imkan bırakmadığı bir sürpriz hazırlamaktadır.

Kara ailesi Nazif’in özgürlüğünün tadını çıkaramadan Mahir’in tutuklanmasıyla yıkılır. Bu sefer Nazif oğlunun suçsuzluğunu ispat etmek için mücadeleye başlar. Hem aileyi bir araya getirmek için hem de Mahir’i kurtarabilmek için kesinlikle Orhan’ı bulmalıdır. Oysa Orhan dönülmez bir yola girer ve Nilay’ı alıp kaçar. Bunu duyan Yılan sadece Orhan’ın değil, Nazif ve Mahir’in de başını yakacaktır.

23 aralıkta yayınlanan 51.bölümünde Karadayı’da neler yaşandı?

Mahir, Turgut’un silahını kolaylıkla elinden aldı. Ancak Mahir’in tüm çabasına rağmen Turgut kendisini vurdurttu. Bunu bilerek ve planlayarak yapan Turgut, Mahir’in başını büyük bir belaya soktu. Ateş alan silah daha önce Barut Necdet’in İbrahim’i vurduğu sonrasında ise Orhan’ın Komiser Yasin’i vuran silahın ta kendisiydi. Silahı Mahir’in getirdiği ve bilerek ateş ettiği izlenimini veren Turgut, böylelikle Mahir’in tüm bu cinayetlerin sorumlusu azılı bir katil olarak anlaşılmasını sağladı. Artık Mahir’in tek bir seçeneği kaldı… Kaçmak.

Dizinin 51.bölümünde davadan bir yıl sonra Feride, Nazif Baba’nın delil yetersizliğiyle beraatına karar verdi. Asıl şüpheli Turgut Akın’ın ise yakalanma kararını çıkarttırdı.

Turgut’un babasının ölüm döşeğinde olduğu haberini uydurup, gazeteye haber yaptıran Mahir, Turgut’u beklemeye başladı. Planı tam da istediği gibi işleyen Mahir’in tahmin ettiği gibi Turgut babasının yanına gelir. Mahir’i gören Turgut silahına sarılır. Çıkan arbede de silah ateş alır.

Karadayı 50.bölüm özet ve fragmanı…

Mahir ve Feride’nin görüştüklerini öğrenen Mehmet Saim deliye döner. Turgut’un kaçması için yardım etmekten vazgeçer… Çünkü aklında yepyeni bir plan vardır artık… Mahir uzun zamandır peşini kovaladıkları delilden bir netice çıkmadığını öğrenince, babası için bütün umudunu yitirmiştir. Zira Turgut’u da bulamamaktadırlar. Ama Feride, Nazif Kara davası için hala mücadele etmektedir. Feride’nin bu azmi karşısında Mahir de Turgut’u yakalamak için beklemeye başlar. Turgut da bundan habersiz Mahir’e adım adım yaklaşmaya. Nazif kadim dostu Dalyan’ın arkasından iş çevirdiğini öğrenir ve hayal kırıklığına uğrar. Oysa kader Nazif’in yüzünü güldürmek için bambaşka bir sürpriz hazırlar.